توصیه امام جمعه گرگان به عزاداران حسینی

گرگان - ایرنا - امام جمعه موقت گرگان با تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) و تاکید بر استمرار سوگواری ها در ادامه ماه محرم و صفر گفت: نحوه و شیوه اجرای سوگواری ها نباید باعث وهن این ایام شود.

حجت الاسلام قاسم لیوانی در خطبه های امروز نماز جمعه گرگان اظهار داشت: استفاده از طبل های بزرگ، نه تنها گوش خراش است، بلکه موجب ناراحتی. مردم در محلات را نیز فراهم می آورد.

وی افزود: عزاداری ساده بهتر از عزاداری هایی به این سبک و سیاق است و متاسفانه در سال های اخیر آلات موسیقی دیگر هم به آن اضافه شده است.

وی اضافه کرد: بعضی از گروه ها و دستجات عزاداری هنگام حرکت در خیابان ها اقدام به راه بندان می کنند که این کارها باعث می شود بعضی ها به امام حسین (ع) بی حرمتی کنند.

امام جمعه موقت گرگان خاطرنشان کرد: استفاده از نوارها و نوحه ها در حسینیه ها و تکایا تا پاسی از شب با صدای بلند، باعث ناراحتی اهالی محل می شود و بعضی از مداحان هم در نوحه ها ادبیاتی بکار می برند که سنخیتی با امام حسین (ع) و عاشورا ندارد.

لیوانی به پذیرایی در ایام محرم اشاره کرد و گفت: در بعضی از تکایا، حسینیه ها و مساجد، اطعام این ایام برای مدعوین خاص است و از ورود افراد دیگر به ویژه جوانان و نوجوانان جلوگیری می شود که این کار نه تنها باعث گرایش به دین و این مجالس نمی شود، بلکه موجبات دین و اسلام گریزی را فراهم می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =