دشمنان می‌خواهند مسایل حاشیه‌ای در جامعه ما مسئله اصلی باشد

شیراز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه برخی از مسایل در جامعه ما مسئله اصلی و برخی مسایل حاشیه است گفت: دشمن می خواهد مسئله حاشیه‌ای در جامعه بزرگ جلوه کند و آن را به عنوان اصل جلوه دهد از این روز همگان باید به این موضوع توجه کنند.

آیت الله لطف‌الله دژکام در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه شیراز افزود: ایران امروز به عنوان یک کشور اسلامی در جهان پر افتخار است، البته در کشور مسائلی داریم که مسایل اصلی است و مسائل حاشیه ای نیز وجود دارد که نباید جای این مسائل تغییر کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: ما در ایام عزای اباعبدالله الحسین(ع) یاد گرفته ایم و فریاد میزنیم در مقابل کفار و دشمنان دین و مستکبران ذلت نمی پذیریم.

وی تاکید کرد: مسایل اصلی را به مسایل فرعی تبدیل نکنیم، اگر این کشور می خواهد مستقل باشد باید در زمینه تولید، مسکن و اشتغال و مسایل معیشتی اقدامات لازم صورت بگیرد.

آیت الله دژکام در ادامه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال را سال تولید ملی نامگذاری کردند چون اگر تولید راه بیفتد جوانان نان می خورندو شغل خواهند داشت بر لزوم توجه به شعار سال و رونق تولید تاکید کرد.

خطیب نماز جمعه شیراز در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به برپایی مراسم  عزاداری سرور و سالار شهید حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، از تولیت حرم مطهر احمد بن موسی(ع)، هیات های مذهبی، مداحان، سینه زنان و زنجیرزنان، روحانیون، پاکبانان و نیروهای شهرداری و نیروی انتظامی که در این مدت تلاش زیادی کردند، تشکر کرد.

وی در خطبه اول نماز جمعه شیراز نیز از نشانه‌های ایمان را بخشش و خیر کردن، انصاف و علم دانست و گفت: باید همه تلاش کنیم بهره بیشتری از ایمان ببریم و نشانه های بیشتری از ایمان در وجود ما پیدا شود.

امام جمعه شیراز همچنین اظهار کرد: برخی اجاره نشین‌ها از واسطه‌ها گلایه می کنند و می گویند این واسطه‌ها قیمت اجاره خانه را بالا می بردند در حالی که صاحب خانه از این افزایش بی اطلاع است؛ انصاف باید در این زمینه مدنظر باشد.

آیت الله دژکام ادامه داد: کسانی که اجاره خانه را افزایش ندادند انصاف داشتند که این از نشانه ایمان است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با اشاره به کاشتن بذر علم به عنوان یکی از نشانه‌های ایمان خطاب به مراکز آموزشی و دانشگاهی گفت: کسی که می خواهد درس بخواند را در گیر و دار تامین هزینه‌های تحصیل گرفتار نکنید.

۹۲۵۴ /۶۱۱۳

اخبار مرتبط