برداشتن گام سوم در برجام، نتیجه مقاومت و ایستادگی است

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی عزت نتیجه مقاومت و ذلت نتیجه سازش است؛ برداشتن گام سوم در برجام توسط تصمیم‌گیران نیز نتیجه ایستادگی و مقاومت ملت ایران است.

حجت‌الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان اظهار داشت: بر اساس برجام، مقرر بود اقدامات جمهوری اسلامی پس از ۱۲ سال آغاز شود اما چون طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد، اقدامات ایران شروع شده و اکنون به گام سوم رسید.
وی با بیان اینکه این گام، طرف‌های مقابل که خود را به خواب زده بودند بیدار کرد، تصریح کرد: در صورتی که در این مرحله نیز به تعهدات خود عمل نکنند، گام چهارم که گام نهایی است را شروع خواهیم کرد.
خاتمی خاطرنشان کرد: اینطور نیست که ایران یک‌طرفه به تعهدات خود عمل کند اما طرف‌های مقابل به آن پایبند نباشند و ما به اندازه کافی به آن‌ها مهلت دادیم.
امام جمعه زنجان افزود: همه این‌ها به برکت مقاومت بود و هرچند مردم در زمینه اقتصادی مشکلاتی دارند اما آینده جمهوری اسلامی، روشن است.
وی ادامه داد: اکنون دشمن می‌داند که با ایران هسته‌ای باید با آرامش و عقلانیت در دنیا کنار بیاید.
خاتمی تاکید کرد: مسئولان نیز در این شرایط باید برای حل مشکلات اقتصادی جامعه قدم بردارند.
امام جمعه زنجان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از تمام مردم، مسئولان، هیئات مذهبی، خطبا و ذاکرین پایتخت شور و شعور حسینی تقدیر و تشکر می‌کنیم که آنچه در توان داشتند را در مراسم سوگواری سیدالشهدا(ع) انجام داده و خطوط قرمز را رعایت کردند ک با تلاش نیروهای نظامی، مراسم در امنیت کامل برگزار شد.
وی با بیان اینکه عزاداری برای امام حسین) ع) ۲ دستاورد بسیار مهم دارد، اظهار داشت: دستاورد اول، معرفت حسینی است یعنی باید بدانیم تا چه اندازه به راهی که اباعبدالله الحسین (ع) معرفی کرده، نزدیک شده‌ایم.
خاتمی افزود: مساله دوم این است که آنچه که امام به خاطر آن قیام کرد و از جان خود و عزیزانش در راه آن گذشت و برایت از ظالم را در عمل نشان داد باید در عزاداری‌ها نماین شود و زبان یک تا چه اندازه نفرت ما از آنچه امام با آن مبارزه کرد چقدر است.
امام جمعه زنجان گفت: یکی از فرازهای برجسته پیام قیام امام حسین(ع)، اطاعت امر پروردگار بود که امری ضروری است و رعایت تقوای الهی، ایجاب می‌کند که بنده فقط به فکر انجام تکلیف الهی باشد.
۹۵۵۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =