گام سوم کاهش تعهدات برجام پاسخ بدعهدی دشمنان است

شاهرود - ایرنا - امام جمعه میامی گفت : برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام پاسخی به بدعهدی دشمنان است؛ تا بدانند که صبر راهبردی مردم و مسئولان ایران لبریز شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، افزود:  گام نخست و دوم کاهش تعهدات برجام با قدرت برداشته شد، اکنون انتظار است اقدامات مایوس کننده‌تر انجام شود تا دشمنان مطمئن شوند مسئولان در دستیابی به حقوق مردم ایران با هیچ دولتی شوخی ندارند. 
وی با بیان اینکه، سیاست های نظام استکباری علیه کشورمان و دیگر کشورها ظالمانه است ، افزود : تحریم‌های اقتصادی آمریکا نتوانست اقتصاد ایران را دچار فروپاشی کند، ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان ، اعتبار ایران را به‌طور چشمگیری ارتقا داده است .
وی تبدیل عاشورا به نهضتی جهانی را ضروری خواند و افزود : فرهنگ مقاومت و عاشورا توطئه دشمنان را خنثی می کند و امام حسین (ع) و یاران با وفایش با ایستادگی در برابر ظلم دشمنان زمان خود ، الگوی آزادی خواهان جهان در طول تاریخ است.
خطیب جمعه میامی گفت : اخلاص و دینداری، زمان شناسی و بصیرت از مولفه های نهضت امام حسین (ع) است .
وی گفت : امربه‌معروف و نهی از منکر  مهمترین اهداف عاشورای حسینی است ، باید همه به این اهداف توجه داشته و در این مسیر حرکت کنیم.
امام جمعه میامی ضمن تسلیت شهادت امام سجاد (ع) گفت : صحیفه سجادیه، مناجات خمسه عشر و مناجات ابو حمزه ثمالی از جمله آثاری است که نقش موثری در اشاعه معارف اسلامی دارد .
برگزاری میز خدمت توسط اداره آموزش وپرورش شهرستان میامی از دیگر برنامه های این هفته نمازجمعه میامی بود.

7357/6167

اخبار مرتبط