۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83473665
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای احکام الهی منوط به تشکیل حکومت اسلامی است

اردبیل _ ایرنا _ امام جمعه خلخال گفت: اجرای احکام الهی و ترویج شعایر دینی در جامعه نیازمند تشکیل حکومت و نظام اسلامی است.

به گزارش ایرنا ،حجت‌الاسلام کریم اسدی در خطبه‌های نماز جمعه خلخال با تاکید بر تلاش برای تقویت نظام اسلامی افزود: بدون تشکیل نظام اسلامی به یقین اجرای احکام الهی در امور مختلف اجتماعی ،سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی تعطیل خواهد شد.

او با بیان اینکه مهم‌ترین رسالت و هدف نهضت امام حسین (ع) و به وجود آمدن قیام عاشورا احیای امر به معرف و نهی از منکر در جامعه آن روزی بود، گفت: حمایت همه‌جانبه از تشکیل حکومت اسلامی بزرگترین معروف و هرگونه تلاش برای تضعیف و مقابله با این نظام امروزه بزرگترین منکر محسوب می‌شود.

خطیب جمعه خلخال ادامه داد: برخلاف بیشتر نظام‌های حکومتی جهان که با هدف کسب قدرت و اندوختن ثروت در جهان بنا شده هدف اصلی از تشکیل حکومت و نظام اسلامی اجرای احکام الهی و برپایی عدالت به دور از هرگونه تلاش برای کسب مقام و حب مال است.

وی با بیان اینکه هدایت بشر با احیای نشانه‌های الهی برای رسیدن به خداوند و همچنین جلوگیری از گمراهی بشر از اهداف متعالی تشکیل نظام اسلامی است، گفت: طول تاریخ بشریت حاکی از جاه‌طلبی ،ظلم ،جنایت ،قتل و غارت و رسیدن به قدرت و ثروت از سوی حکومت‌های تشکیل شده خودکامه است.

وی اظهار داشت: اهداف تشکیل حکومت اسلامی در زمان امام علی (ع) همان اهدافی است که پس از چندین سال توسط امام حسین (ع) و با همان محتوا بیان شده و امروزه محرم از جمله نشانه‌های پررنگ اسلام است که پس از گذشت ۱۳۸۰ سال از سالروز شهادت امام حسین (ع) نهضت عاشورا را همچنان زنده نگه داشته است.

حجت‌الاسلام اسدی گفت: در جهان امروزی علاوه بر مسلمانان همه جوامع بشری نهضت عاشورا را به عنوان الگویی برای آزادی‌خواهان حتی غیرمسلمان قبول دارند و این نهضت همه آزادی‌خواهان را به هم پیوند داده است.

او بیان کرد: نهضت امام حسین (ع) امروزه شبکه جهانی مقاومت را علیه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار را سبب شده و با به وجود آمدن جبهه‌های مقاومتی همچون حزب‌الله لبنان ،انصارالله یمن ،حماس فلسطین ،حیدروی پاکستان و افغانستان ، زینبیون و فاطمیون سوریه هر روز بر ذلت این کشور افزوده می‌شود.

امام جمعه خلخال در بخش دیگری از سخنان خود با توصیه به کاربران فضای مجازی برای مراقبت از وارد شدن به حریم خصوصی افراد گفت: استفاده از این فضا به هر بهانه‌ای و در هیچ شرایطی نباید موجب مشکلات روحی و خدشه‌دار شدن حیات معنوی مردم شود.

۷۱۱۹/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =