نابودی اریکه ظلم و ستم خواست نهایی جهان اسلام است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: خواست نهایی جهان اسلام و ملل مظلوم نابودی همیشگی اریکه ظلم، ستم و استکبار است.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین افزود: آمریکا برای حضور و نقش آفرینی در منطقه، اول واکنش ما را می سنجد که اگر سست و متزلزل و سازشکار باشیم اقدام به غارت ثروت های ما کند اما اگر بداند ما شیطنت و دشمنی آن را درک کرده ایم جرات چنین کاری را نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: امام در سال ۴۲ فرمودند که آمریکا بدتر از شوروی و شوروی بدتر از انگلیس و هرکدام یکی بدتر از دیگری هستند اما امروز عده ای ساده لوحانه بین آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی تفاوت قائل هستند  و اینها همان هایی هستند که قرآن کریم درباره شان می فرماید چشم، گوش و زبان آنها از درک حقیقت کور، کر و لال است.
امام جمعه قزوین ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند اگر اسراییل بخواهد کوچکترین اقدامی کند حیفا و تل آویو را با خاک یکسان می کنیم اما از این گروه کور و کر هیچ صدایی در مقابله با استکبار و اسراییل برنیامد.
وی با تاکید بر اینکه فناوری ایران در ساخت پهپاد و توان و جرات استفاده از آن، لرزه بر جان دشمن انداخته گفت:ما می‌گوییم آمریکا فروخواهد پاشید آنگاه آنها جان بولتون را برکنار می کنند در حالی که خواسته ما نابودی کامل استکبار و ظلم است که خداوند نیز در قرآن کریم وعده داده بساط باطل برچیده شده و در نهایت عزت و اقتدار نصیب مسلمانان و حق طلبان می شود.
وی با بیان اینکه حماسه عاشورای امام حسین(ع) درس ها و آموزه های بزرگی برای امروز حاکمان دارد، گفت: همانطور که در کربلا کفر و نفاق نمی گذاشت دشمنان ایشان حق را درک کنند امروز نیز عده ای به خاطر نفاق خود نمی توانند به درک درستی از حقیقت برسند.
خطیب جمعه قزوین یادآور شد: امروز ترامپ سیلی پشت سیلی از مقاومت اسلامی، رهبر نظام جمهوری اسلامی و ملت های یمن، لبنان، نیجریه و سوریه و بسیاری دیگر از کشورهای مظلوم می خورد.
آیت الله عابدینی در بخش دیگری از خطبه ها به برپایی مراسم عزاداری حضرت سید الشهدا (ع) اشاره کرد و گفت:باید خداوند را برای برگزاری باشکوه این مراسم ها در داخل و خارج از مرزهای کشور توسط مسلمانان و حتی پیروان سایر ادیان شاکر باشیم.
وی در همین راستا از ائمه جماعات، وعاظ و مداحان جهت سخنرانی ها و مطالب عالمانه و سنجیده در اینگونه مراسم  تقدیر کرد و افزود: امسال برای اولین بار نماز تاسوعا نیز به جماعت اقامه شد و نماز ظهر عاشورا نیز با انسجام و انضباط بیشتری برگزار شد.
امام جمعه قزوین همچنین فرارسیدن سالروز درگذشت استاد محمدحسین بهجت تبریزی متخلص  به شهریار را نیز به عنوان شاعر بزرگ اهل بیت و بسیجی گرامی داشت.
۷۳۸۸*۶۰۱۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =