۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۱
کد خبرنگار: 1363
کد خبر: 83473612
۲ نفر

برچسب‌ها

محور خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های استان اصفهان

اصفهان - ایرنا - تلاش دشمن برای تضعیف انقلاب اسلامی، ناکام ماندن توطئه‌های استکباری، سردرگمی دشمنان از ایستادگی ملت، اقدام‌های هوشیارانه و متقابل ایران در برجام، جهانی شدن نهضت امام حسین (ع) و لزوم توجه به درس ایستادگی واقعه عاشورا از جمله محورهای خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های استان اصفهان است.

خور و بیابانک

امام‌جمعه خور و بیابانک گفت: آمریکا و همدستانش به دنبال تضعیف و زمین‌گیر کردن انقلاب اسلامی و آرمان‌های ارزشی آن هستند.

حجت الاسلام سید احمد مهدی‌نژاد در خطبه های نمازجمعه این شهر در جوار امامزاده سید داود (ع) افزود: دشمن با همه توان اعلام می‌کند که هدفش براندازی نظام اسلامی است و هر بار با توطئه و ترفندی وارد عرصه می‌شود؛ باید در این زمینه هوشیار بوده و دشمن را به خوبی بشناسیم.

وی بیان کرد: امروز پرچم محور مقاومت به پرچم‌داری ایران در همه کشورهای منطقه به اهتزار درآمده و ۴۰ سال پس از انقلاب اسلامی پرشتاب‌تر و روشن‌تر از گذشته در مسیر پیشرفت قرار دارد.

امام‌جمعه خور و بیابانک تصریح کرد: تنها راه عزتمندی کشور، پیروزی بر تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا و دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب، حفظ مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن است.

وی یادآور شد: ملت ایران پیش‌تر با ایستادگی در برابر دشمنان، استقلال و عزت خود را حفظ کرده و کارهای بزرگی انجام داده است.

شهرستان خور و بیابانک با ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۴۲۰ کیلومتری شرق مرکز اصفهان واقع است.

۹۸۶۰/۸۱۲۳

تیران و کرون

امام‌جمعه تیران و کرون، اقدام‌های متقابل ایران در بحث برجام را هوشیارانه و آگاهانه، حرکتی موثر و ماندگار از سوی دولت عنوان کرد.

حجت الاسلام حسین رشیدیان در خطبه‌های نمازجمعه گفت: ترامپ یک‌باره از برجام خارج و مایه بدبینی به کشور و دولت آمریکا شده اما ایران در مدتی بیش از یک سال و با فرصت دادن به طرف‌ها خوش عهدی خویش را ثابت کرد.

وی با اشاره به دلسوزی‌های ظاهری اروپاییان در بحث برجام افزود: کشورهای اروپایی برای دلسوزی خود نسبت به برجام به صحنه بیایند و اگر به آن باور دارند، کاری در راستای حفظ آن انجام دهند.

۷۱۳۱/۸۱۲۳

نایین

امام‌جمعه نایین گفت: دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی به شکل‌های گوناگون ملت ایران را زیر فشارها و تحریم‌ها قرار داده تا بتواند به نقشه شوم خود یعنی شکست این نظام دست یابد اما ناکام مانده است.

حجت الاسلام سید علی سجادی در خطبه‌های نمازجمعه این شهر در امامزاده سلطان سید علی (ع) افزود: آمریکا با خروج از برجام به منظور فلج کردن ایران اسلامی تحریم‌ها را بیشتر کرد اما با تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری و مقاومت ملت ایران، تاکنون همه نقشه‌های شیطان بزرگ بر باد رفته است.

وی با اشاره به زیبایی‌های خلق شده در دشت کربلا یادآور شد: تکلیف محوری امام حسین (ع) و یارانشان یکی از زیبایی‌های واقعه کربلا است که باید به درسی در نحوه برخورد مردم و وظیفه آنها با شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور تبدیل شود.

سجادی بیان کرد: اطاعت و عشق واقعی به رهبر دومین درس بزرگ در دشت کربلا بود که رضایت امام وقت برای شهدای کربلا اولویت داشت.

وی اضافه کرد: عملکرد منطقی امام حسین (ع) و یاران ایشان در روز عاشورا و اطلاع‌رسانی درست و به هنگام حضرت زینب (ع) و سایر بازماندگان دشت کربلا از دیگر صحنه‌های زیبای این واقعه مهم بود.

امام‌جمعه نایین در ادامه با اشاره به اینکه امسال شاهد برگزاری مراسم باشکوه عزاداری سرور و سالار شهیدان در سراسر جهان بودیم، اظهارداشت: عاشورای حسینی همه آزادیخواهان و عدالت‌طلبان جهان را به شبکه بین‌المللی مقاومت پیوند داده است.

وی تصریح کرد: عاشورای امام حسین (ع) درس‌ها و آموزه‌های بزرگی برای حاکمان امروز دارد؛ چنان که در کربلا کفر و نفاق نگذاشت تا دشمنان ایشان حق را درک کنند، امروز نیز عده‌ای به خاطر نفاق خود نمی‌توانند به درک درستی از حقیقت برسند.

سجادی در ادامه به شهریور ۱۳۵۹ و اقدام صدام برای پاره کردن عهدنامه ۱۹۷۵ الجزایر در برابر دوربین‌ها اشاره کرد و گفت: صدام با این اقدام خود قرارداد مرزی ایران و عراق را پاره نمود و زمینه جنگ تحمیلی هشت ساله را فراهم کرد. 

وی خاطرنشان ساخت: ملت ایران به ویژه جوانان با غیرت در هشت سال جنگ تحمیلی با مقاومت، صبر و اتحاد خود صدام را به جایی رساند که این تعهد را دوباره پذیرفت. 

امام‌جمعه نایین افزود: اقتدار و عزت امروز ایران نیز حاصل همان خون‌های ریخته شده شهیدان در انقلاب، جنگ تحمیلی و جبهه های مقاومت است که امیدواریم با خون پاک شهیدان و مقاومت و صبر مردم ایران، به زودی زمینه نابودی غده‌های فساد یعنی آمریکای جنایتکار و رژیم اشغالگر فراهم شود. 

۷۱۳۶/۸۱۲۳

سمیرم

امام‌جمعه سمیرم گفت: حماسه عاشورا درس ایستادگی در برابر ظالم است که امروز از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی و محور مقاومت در منطقه دنبال می‌شود.

حجت الاسلام سیف‌الله دهقانی فیروزآبادی در خطبه‌های نمازجمعه این شهر بیان کرد: امروز ضرورت دین‌داری در کنار دین‌شناسی بیش از پیش احساس می‌شود، چرا که یکی از پیش زمینه‌های بصیرت، دین‌شناسی و دین‌مداری است.

وی با دعوت مردم به صبر در برابر وضعیت اقتصادی و برخی کم توجهی‌ها افزود: همه قوا و به ویژه دولت مستقر باید برای این مردم کار کنند و از حاشیه‌ها و کارهایی که دردی از مردم درمان نمی‌کند، خودداری نمایند.

امام‌جمعه سمیرم ضرورت تکیه بر توان داخلی را یادآور شد و اضافه کرد: تنها راه ایران اسلامی برای رسیدن به اقتدار اقتصادی، تحقق و توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری معظم انقلاب است.

وی در ادامه از جهانگیرخان قشقایی به عنوان یکی از عالمان بزرگ شیعه و علوم اسلامی و فقهی نام برد و خاطرنشان ساخت: این حکیم فرزانه ۳۶ سال از عمر گران‌سنگ خود را به تدریس علوم عقلی در حوزه علمیه و مدرسه صدر اصفهان مشغول بود و استادان و عالمان زیادی مانند حاج آقا رحیم ارباب پرورش داد.

۷۱۴۷/۸۱۲۳

آران‌وبیدگل

امام‌جمعه آران‌وبیدگل با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم عزاداری دهه نخست محرم در سراسر کشور گفت: نهضت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مردم دنیا را آگاه کرده و جهانی شده است.

آیت الله سید محمد موسوی در خطبه‌های نمازجمعه این شهر افزود: جبهه مقاومت با درس گرفتن از قیام اباعبدالله (ع) در برابر جبهه استکبار به پیروزی‌های زیادی در سراسر جهان دست یافته است.

وی بیان کرد: دولت مستکبر آمریکا به دنبال شکست‌های پی در پی در برابر جبهه مقاومت، به تحریم اقتصادی ایران روی آورده که بازهم با مقاومت ما به شکست رسید.

امام‌جمعه آران‌وبیدگل با اشاره به لزوم حمایت از تولید در کشور تصریح کرد: برخی از قوانین دست و پا گیر مانع تولید و سرمایه‌گذاری شده که نیاز به اصلاح دارد تا شاهد رونق و شکوفایی اقتصاد باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: واردات بی‌رویه، نبود مدیریت واحد و ضعف قوانین آفت جان اقتصاد کشور شده که جا دارد، دولتمردان با تلاش بیشتر به رفع این کاستی‌ها بپردازند تا تحریم‌های اقتصادی دشمن را بتوانیم هر چه زودتر پشت سر بگذاریم.

۷۴۷۲/۸۱۲۳

اردستان

امام‌جمعه اردستان گفت: ایستادگی و مقاومت همه جانبه و برگرفته از قیام عاشورای ملت مسلمان و دین‌دار ایران، موجب سردرگمی و ناامیدی دولتمردان آمریکا شده است.

حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه این شهر در مسجد جامعه بیان کرد: همین مقاومت ملت مسلمان ایران بود که بولتون را از کاخ سفید بیرون انداخت و ترامپ را مجبور کرد که به کاپیتان کشتی حامل نفت ایران پیشنهاد رشوه دهد که مایه ننگ برای آن دولت شد.

وی در ادامه تصریح کرد: برخی افراد نادان و بی‌ایمان در چنین شرایطی در فضای مجازی به عاشورا و عزاداری‌ها اهانت می‌کنند اما نمی‌دانند ما هرچه داریم از پرتوی عزاداری برای امام حسین (ع) و زنده نگهداشتن قیام عاشورا است.

امام‌جمعه اردستا یادآور شد: علاقه زیادی در بین مردم سایر کشورها نسبت به امام حسین (ع) وجود دارد و سالانه پرشورتر از گذشته عاشورا را گرامی می‌دارند و از اطعام آن بهره می‌برند.

وی با اشاره به سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله اظهارداشت: آن سخنان درباره ایران و شعار هیات من ذله در جهان غوغا به راه انداخته و در فضای مجازی شوری عظیمی به پا کرد که سرشکستگی برای آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی بود.

دهشیری ادامه داد: مجلس‌های عزاداری باید همراه با سخنرانی، بصیرت افزایی و تبیین احکام باشد و تنها به سینه‌زنی و مداحی محدود نشود؛ جای منبر و وعظ در بسیاری از آیین‌ها خالی است که امید می‌رود این کاستی هم برطرف شود.

۷۴۳۱/۸۱۲۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =