خطبه‌های نماز جمعه شهرهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه شهرهای مختلف خراسان رضوی در خطبه های نماز جمعه انقلاب اسلامی را از درس های نهضت عاشورا و قیام حضرت امام حسین (ع) دانستند.

امام جمعه سبزوار گفت: انقلاب اسلامی از درس های عاشوراست و ملت ایران با پیروی از پیام های این نهضت، رژیم فاسد پهلوی را سرنگون کردند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود: پیام عاشورا ایستادگی در برابر ظالم است و امروز شکل گیری مقاومت کشورهای اسلامی در برابر گروه های تکفیری که از حمایت مادی و معنوی ابرقدرتها برخوردارند به برکت نهضت عاشورا و انقلاب اسلامی ایران است.
وی اظهار داشت: آموزه های عاشورای حسینی دلها را مجذوب کرده و امروز پس از قرن ها، هیات های عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در قلب اروپا، آمریکا و سایر مناطق جهان در حال گسترش است.
وی گفت: دینداری، ایثار، فداکاری، ایستادگی در برابر ظلم و احیای ارزش های دینی از پیام های نهضت کربلاست و راز ماندگاری عاشورا توافق آن با فطرت انسانی است.
 

امام جمعه گناباد نیز گفت: بیداری و مقاومت اسلامی به برکت عاشورای حسینی و قیام حضرت سیدالشهدا (ع) و با تاسی به آرمان های انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه به ویژه لبنان، فلسطین، یمن، افغانستان و پاکستان گسترش یافته و سیاست های خصمانه مستکبران و ایادی سرسپرده آنها را به مخاطره انداخته است.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه های نماز جمعه گناباد افزود: گفتمان مقاومت به گفتمان غالب علیه ددمنشی مستکبران و دشمنان اسلام تبدیل شده بطوریکه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی اخیر خود عنوان کرد که با الهام از قیام عاشورای حسینی و به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در مقابل آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی ایستاده ایم و رهبر انقلاب اسلامی ایران را در این راه تنها نمی گذاریم.

وی مهمترین برکات برگزاری جلسات عزاداری ماه های محرم و صفر و یادآوری مصائب سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش برای مردم به ویژه نسل جوان را آموختن درس فداکاری، نیکوکاری و استقامت در راه دفاع از ارزشها ذکر کرد و اظهار داشت: عزاداران در این آیین ها نباید فقط به عزاداری بپردازند بلکه باید از این فرصت مغتنم برای بصیرت افزایی و افزایش معرفت خود در ارتباط با آموزه های قیام عاشورا بهره بگیرند.

اما جمعه موقت تربت حیدریه نیز با قدردانی از عزاداران حسینی برای برپایی باشکوه مراسم دهه نخست محرم گفت: مردم به رغم مشکلات و تنگناهای اقتصادی به عشق حضرت امام حسین (ع) مراسم تاسوعا و عاشورا را با احترام و شکوه بسیار خاصی برگزار کردند. 

حجت الاسلام محمد کازری در خطبه های نماز جمعه تربت حیدریه افزود: امروز مسلمانان و به خصوص شیعیان با همین عشق پوزه قدرت های زورگو را به خاک مالیده اند.

وی در بخش دیگری به موضوع ملی گرایی اشاره کرد و اظهار داشت: این یک تفکر غربی به منظور تکه کردن کشورها، ایجاد مرزبندی های جغرافیایی و در نتیجه تسلط بر کشورهاست که اسلام آن را قبول ندارد و در مقابل به حب وطن معتقد است.

وی گفت: بر اساس این اندیشه حمایت از مردم مظلوم عالم به ویژه مردم فلسطین با طرح برخی شعاها کمرنگ نمی شود.

۶۱۲۱/ ۲۰۹۵/ ۸۱۴۵/۷۴۹۵ /۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =