امام جمعه لواسانات: مسئولان از گناه‌های کمرشکن دوری کنند

تهران- ایرنا- امام جمعه بخش لواسانات گفت: مسئولان باید از گناه دوری کنند، چرا که خطای این افراد کمرشکن‌تر از گناه مردم عادی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید سعید لواسانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش لواسانات شهرستان شمیرانات افزود: باید مقابل گناه‌هایی نظیر رشوه، زمین خواری و غیره مقتدرانه ایستادگی کرد.

وی با بیان اینکه مسئول یا متمکن کسب و کار خود را به دست افراد مومن و خداپرست بسپارند، افزود: باید مراقب باشند تا پاساژ، فروشگاه و واحدهای صنفی خود را توسط جوانان مومن اداره کنند چرا که بی توجهی به این امر گناه است.

امام جمعه لواسانات ضمن تأکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: گناه، عزت ما را می‌شکند و  همه ما موظفیم، علاوه بر اینکه مراقب خود هستیم، با گناه نیز مقابله کنیم.

وی اذعان داشت: خداوند اداره تمام امور زندگی مؤمن را به خودش واگذار کرده، اما به او اجازه نمی‌دهد خود را ذلیل کند، بنابراین عزت حق خداوند است و کسی حق ندارند حرمت مؤمن را بشکند.

لواسانی بیان داشت: قیام سیدالشهدا(ع) برای عزت بود؛ هیچکس حق ندارد زیر قدرت‌های پوشالی برود.

وی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه «کسی که به سلطانی ستمگر راضی شود، از دین خدا خارج شده است، افزود: سلطان ستمگر زمان ما بی‌شک آمریکاست و ما نباید به بهانه قدرتش با او رفاقت کنیم.

امام جمعه لواسانات اضافه کرد: ما پیروان امام حسین(ع) هستیم و مانند او تن به ذلت، تسلیم و فرار نمی‌دهیم.

وی تأکید کرد: هرجا که مقاومت کردیم به پیروزی رسیدیم، عزت ما در گرو مقاومت فعالانه و ایستادگی پای دین است.

خطیب جمعه لواسانات تصریح کرد: تنها اطاعت از خداوند عزت می‌آورد، در حالی که برخی فکر می‌کنند عزت در سازش با آمریکاست.

لواسانات به مرکزیت شهر لواسان از توابع شهرستان شمیرانات در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

تهرام/۶۰۰۳/۹۸۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =