۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۶
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83473552
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتصاب کارکنان بخش حمل و نقل پاریس، مسافران را سرگردان کرد

تهران - ایرنا - پاریسی‌ها امروز (جمعه) بدنبال اعتصاب کارکنان بخش حمل و نقل این شهر و تعطیلی ۱۰ خط مترو و اختلال در خطوط ریلی و اتوبوسرانی، با مشکل تردد روبرو شدند.

به گزارش شبکه خبری فرانس ۲۴، ترافیک و تردد برای مسافران شهری پاریس با بی نظمی و هرج و مرج همراه بود.  

اتحادیه سازمان های حمل و نقل فرانسه برای اعتصاب گسترده در اعتراض به اصلاحات بازنشستگی در این کشور فراخوان دادند.

این اعتصاب، ‌ بزرگترین بسیج همگانی در سیستم حمل و نقل دولتی فرانسه از زمان اعتصاب سراسری سال ۲۰۰۷ در این کشور است.

اعتصاب کنندگان به طرح کاهش مزایای بازنشستگی خود معترض هستند تا بدین طریق، برنامه اصلاحات بازنشستگی «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه را به چالش کشند.

اتحادیه سازمان های حمل و نقل شهری با این فراخوان سعی دارند به دولت مکرون درخصوص یکی از پرمخاطره ترین طرح های اصلاحی ریاست جمهوری هشدار دهند.

دولت مکرون قصد دارد ۴۲ سیستم مختلف بازنشستگی فرانسه را در قالب یک سیستم واحد امتیازبندی شده ادغام کند.

«ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه روز گذشته(پنجشنبه) وعده داد برای توجه به نظرات اتحادیه های حمل و نقل شهر زمان گذارد و دیدگاه های مردمی را پس از متهم شدن به نادیده گرفتن آن در گذشته، مورد بررسی قرار دهد.

با این حال، یکی از سازمان های حمل و نقل شهری، وعده نخست وزیر را بی تاثیر خواند و اعلام کرد که اعتصاب شروع شده و مشارکت در آن گسترده خواهد بود.

دولت فرانسه در پی اعتصاب سراسری سال گذشته در این کشور در اعتراض به اصلاحات ریلی، متزلزل نشد، ‌اما شخص مکرون به واسطه اعتراضات ضد دولتی در اواخر سال ۲۰۱۸ و اوایل سال ۲۰۱۹ به لحاظ سیاسی تضعیف شد.  

اعتراضات آن زمان که با درگیری های خشونت بار خیابانی همراه بود، ریشه در نگرانی از کاهش استانداردهای زندگی و تلاش مکرون برای پیش بردن سریع برنامه اصلاحاتی اش داشت.9109

به موجب سیستم بازنشستگی فرانسه که به طور خاص متوجه کارکنان شبکه حمل و نقل عمومی پاریس است، به رانندگان قطارهای زیرزمینی و دیگر کارکنانی که زیر زمین کار می کنند، امکان بازنشستگی در سن ۵۲ سالگی را می دهد که یک دهه زودتر از سن قانونی بازنشستگی برای برخورداری از حقوق کامل بازنشستگی است.  

این در حالیست که نتایج یک نظرسنجی حاکیست تقریبا سه نفر از هرچهار فرانسوی معتقدند که دولت مکرون از پس اصلاحات خوب در این کشور برنمی ‌آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =