انتخابات یکی از مولفه‌های مهم نظام مردم‌سالار است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری و رئیس هیأت بازرسی انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: انتخابات به عنوان یک رفتار سیاسی و از مولفه‌های مهم نظام‌های مردم سالار بوده و از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در نظام جمهوری اسلامی برخوردار است.

به گزارش ایرنا، رسول مقابل روز جمعه در نخستین جلسه هیأت بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی افزود: مقوله انتخابات و مراجعه به آرای عمومی برای اداره کشور بارها در قانون اساسی و کلام بنیان‌گذار کبیر جهموری اسلامی ایران و بیانات مقام معظم رهبری تصریح و بر آن تاکید شده است.
وی ادامه داد: مسوولیت تامین امنیت داخلی و برگزاری انتخابات، ٢ مأموریت و وظیفه اصلی وزارت کشور و به تبع آن استانداری‌ها به شمار می‌رود.
وی اظهار داشت: در این راستا بازوی خودکنترلی در برگزاری انتخابات، هیأت‌های بازرسی انتخابات است تا شرایط و زمینه‌های برگزاری سالم و صحیح انتخابات فراهم شود.
وی افزود: با استناد به ماده ۲۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور مأمور اجرای قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و مسوول حُسن اجرای جریان انتخابات است.

«مقابل»، تاکید کرد: در همین راستا هیات بازرسی مامورانی جهت بازرسی و کنترل جریان انتخابات به حوزه‌های انتخابیه و شعب ثبت نام و أخذ رأی اعزام می‌کند.
در ادامه این جلسه احکام اعضای هیأت بازرسی انتخابات استان که توسط رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور صادر شده بود به آنها اعطا شد.
برابر احکام صادره از وزارت کشور، «رسول مقابل» مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری به عنوان رئیس هیأت بازرسی انتخابات، «مهرداد دلیری» مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری به عنوان دبیر هیأت، کاظم خبازی مدیرکل اداری و مالی استانداری به عنوان عضو هیأت، «عارف خدرلو» مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری به عنوان عضو هیأت و «غلامرضا صراف» مدیر هسته گزینش استانداری به عنوان اعضی هیأت بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان آذربایجان‌غربی منصوب شدند.
در ادامه این جلسه هریک از اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند ۱۳۹۸ در ۱۰ حوزه اصلی در آذربایجان‌غربی برگزار میشود.

۹۹۱۸‪/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =