ارومیه میزبان ۲۰۰ شمشیرباز در مسابقات قهرمانی جوانان کشور

ارومیه- ایرنا- رییس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی گفت: ۲۰۰ ورزشکار برای شرکت در مسابقات قهرمانی جوانان دختر و پسر کشور به میزبانی ارومیه، اعلام آمادگی کرده‌اند.

آیدین رحمانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات از ۲۳ تا ۲۹ شهریورماه جاری در سه اسلحه «فلوره»، «اپه» و «سابر» در ۲ بخش انفرادی و تیمی در سالن شهید رجایی ارومیه برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: سه روز نخست این مسابقات به رقابت‌های دختران اختصاص یافته و پس از آن نیز پیکارهای بخش پسران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تیم‌های استان با ۲۴ شمشیرباز دختر و پسر در قالب ۶ تیم در هر سه اسلحه در این پیکارها شرکت می‌کنند ادامه داد: شمشیربازان استان طی چند هفته گذشته موفقیت‌های چشمگیری در جریان دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور به دست آوردند و این بار نیز با روحیه بالایی در رقابت‌های جوانان کشور حاضر می‌شوند.

رییس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی مشارکت و همکاری فدراسیون را خوب ارزیابی کرد و افزود: مسابقات قهرمانی جوانان کشور به نوعی حکم انتخابی تیم ملی را دارد و اعضای کمیته فنی با حضور در این مسابقات اقدام به شناسایی ورزشکاران نخبه و مستعد برای دعوت به اردوهای تیم ملی می‌کنند و بدون شک سهم استان در این انتخاب چشمگیر خواهد بود.

«رحمانی»، افزود: در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در شهریورماه امسال، تیم چهار نفره استان متشکل از محمد برزگر، یاسین نوری، امیرحسین جعفری و محمدامین تمکین‌وش با مربیگری طاهر عاشوری در دیدار فینال با پیروزی مقابل خراسان رضوی بر سکوی قهرمانی جای گرفت و در بخش انفرادی اسلحه اپه نیز «یاسین نوری» و «محمد برزگر» به ترتیب مدال‌های طلا و برنز بخش انفرادی را بر گردن آویختند.

وی بیان کرد: همچنین تیم سابر سه نفره پسران استان متشکل از عدنان اصلانی، مبین رضوی و دانیال ولی‌نژاد با مربیگری میرامین رضایی با یک پیروزی مقابل یزد و قبول شکست مقابل مازندران موفق به کسب مدال برنز تیمی و سکوی سومی این المپیاد شد.

رحمانی گفت: تیم‌های اسلحه فلوره و اپه دختران آذربایجان‌غربی نیز موفق به کسب یک مدال طلا و یک نقره در بخش انفرادی اپه، یک طلای تیمی فلوره و یک طلای تیمی اپه در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور شدند.

هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی یکی از هیات‌های فعال و موفق استان است که با تاسیس خانه شمشیربازی در محل ورزشگاه تختی ارومیه، فعالیت چشمگیری در راستای جذب و تربیت علاقه‌مندان این رشته دارد؛ این هیات فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده است.

طاهر عاشوری، سکینه نوری و الهه قهرمانی سه شمشیرباز باسابقه و ملی‌پوش ارومیه‌ای هستند که مقام‌های متعددی در مسابقات آسیایی، بین‌المللی و کشوری کسب کرده‌اند.

۷۱۵۶/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =