حوادث آتش سوزی دهه اول محرم در تهران مصدوم نداشت

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت که حوادث آتش‌سوزی دهه اول محرم امسال در تکایا و هیات‌های مذهبی پایتخت مصدوم و تلفات جانی نداشته است.

سید جلال ملکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که در چند حادثه آتش‌سوزی که در تکایا و هیات‌های مذهبی شهر تهران در دهه اول محرم روی داد، خود شهروندان با خاموش کننده‌های دستی اقدام به اطفای حریق کردند.

وی تصریح کرد:‌ سازمان آتش‌نشانی همچون سال‌های گذشته از چند ماه قبل از ماه محرم نسبت به تجهیز وسایل آتش نشانی به ویژه خاموش کننده‌های دستی در هیات‌های مذهبی و تکایا اقدام کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز درباره حوادث آتش سوزی در مساجد شهر تهران نیز اظهارداشت:‌ در دهه اول محرم تنها کتابخانه مسجدی در محله فلاح طعمه حریق شد که آتش نشانان نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کردند.

وی از همکاری خوب شهروندان و مسئولان هیات‌های مذهبی با آتش نشانان تشکر کرد و اظهارداشت:‌ آموزش و همچنین در اختیار داشتن تجهیزات لازم و به ویژه خاموش کننده‌های دستی موجب شد که خود افراد در کمترین زمان ممکن این حریق‌ها را خاموش کنند.

به گفته ملکی، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در دهه اول محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا ۲۶۰ آتش نشان در ۸۹ نقطه شلوغ و پرتردد شهر تهران مستقر بودند.

وی خاطرنشان کرد:‌ آتش‌نشانان به همراه ۷۲ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۱۷ دستگاه موتورسیکلت در نقاط مختلف شهر تهران بودند.

تهرام/۷۲۴۳/۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =