زائران اربعین ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند

قزوین - ایرنا - مدیر کل حج زیارت قزوین از علاقه‌مندان به شرکت در پیاده‌روی اربعین خواست ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و از هم اکنون برای این مهم اقدام کنند تا با هیچ محدودیتی مواجه نشوند.

محمدرضا یوسفی افزود: تا کنون برای  ثبت نام زمان خاصی در نظر گرفته نشده و تا آستانه اربعین امکان ثبت نام وجود دارد و افرادی که می‌خواهند از کشور خارج شوند باید گذرنامه معتبر داشته باشند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۹۳۸ نفر در استان برای پیاده روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و  این روند همچنان ادامه دارد، اظهار داشت : هزینه ثبت نام  در این سامانه ۲۲۰ هزار ریال است و اگر از طریق دفاتر حج و زیارت ثبت نام شود ۳۰ هزار ریال هم حق الزحمه دریافت می‌شود که در مجموع ۲۵۰ هزال ریال می‌شود.

وی اافزود: امسال با توجه به اینکه ویزا برای سفر به عراق  لغو شده است،  مسائلی مربوط به کلاهبرداری و یا سوء استفاده اتفاق نخواهد افتاد.

وی اضافه کرد: امسال اعزام کاروانی نداریم و زائران در مساجد و هیات ها  و تکایایی که می‌خواهند برای پیاده روی شرکت کنند، باید مسائل امنیتی را در نظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه زائران باید اصل بیمه نامه و اصل کارت شناسایی که از طریق سامانه سماح پرینت می‌گیرند را همراه خود داشته باشند، گفت: گذرنامه باید از روز اعزام  ۱۸۰ روز و یا ۶ماه اعتبار داشته باشد.

یوسفی با اشاره به اینکه زائران تا یک ماه می‌توانند در خاک عراق اقامت داشته باشند، گفت: سال گذشته ۱۸هزار و ۶۰۳ نفر در قالب ۹ هزار و ۴۲۱ گروه از استان قزوین در پیاده روی اربعین شرکت کردند که امسال پیش بینی می‌شود به حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر برسد.

مدیرکل حج و زیارت قزوین گفت: همراه داشتن ارز الزامی نشده اما با توجه هزینه‌هایی که در کشور عراق وجود دارد بهتر است که زائران ارز به همراه داشته باشند.

۷۳۸۸*۶۰۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =