۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۰
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83473454
۰ نفر

برچسب‌ها

ناآرامی ها باعث لغو بازی های اوپن تنیس هنگ کنگ شد

پکن-ایرنا- درپی استمرار ناآرامی ها و اعتراضات خیابانی در هنگ کنگ رویداد ورزشی مهم تنیس اوپن این منطقه به دستور سازماندهندگان آن لغو شد.

روزنامه اپل هنگ کنگ روز جمعه گزارش کرد مسئولان تشکیلات و سازماندهی این رقابت ها اعلام کرده اند که به دلیل اعتراضات نمی توانند تایید کنند که مشکلی در مسیر برگزاری این رویداد ورزشی بروز نمی کند.

تنیس اوپن ۲۰۱۹ هنگ کنگ در حال حاضر معلق شده و زمان دیگری برای برگزاری آن تعیین نشده است و مسئولان ذی ربط تاکید کرده اند شرایط برای مسابقات مهیا نیست.

این مسابقات قرار بود روزهای ۵ تا ۱۳ اکتبر (۱۳ تا ۲۱ مهر ۱۳۹۸) برگزار شود اما به دلیل وجود پاره ای از ناارامی ها در این شهر تصمیم گرفته شده است این رویداد ورزشی به زمان دیگری موکول شود.

چندین رویداد مهم ورزشی از جمله مسابقات قهرمانی دو سرعت جام آسیا نیز که قرار بود در ماه سپتامبر امسال در هنگ کنگ برگزار شود، به همین دلایل لغو شده است.

در بیانیه های نهادهای ورزشی آمده است که سهامداران و متولیان برگزاری این رویدادها جلساتی برگزار کرده و به این نتیجه رسیده اند که این رویدادها به دلیل ناآرامی ها قابل برگزاری نیست.

گزارش حاکی است که ناآرامی ها، شورش ها و هجوم گروه های معترض به فرودگاه و ایستگاه های راه آهن موجب شده است ورزشکاران و مسئولان ورزشی نتوانند به موقع در مسابقات حضور یابند.

هنگ کنگ در بیش از سه ماه گذشته صحنه ناارامی ها بوده و چین بخصوص از نفوذ مخرب کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلستان انتقاد کرده و به آلمان نیز هشدار داده است در مسایل داخلی این منطقه مداخله نکند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =