۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۹
کد خبرنگار: 875
کد خبر: 83473449
۰ نفر

برچسب‌ها

خطیبان جمعه کشور: شکست استکبار نتیجه قدرت‌یابی جریان مقاومت است

استان ها- ایرنا- ائمه جمعه سراسر کشور تحریم ها را ابزاری برای دستیابی دشمنان به اهدافشان خواندند و با بیان این که تروریسم اقتصادی استکبار جهانی علیه ملت ایران اسلامی شکست خورده است، این شکست را حاصل مقاومت مردم و تدابیر هوشمندانه رهبر انقلاب دانستند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استان ها، ضرورت تقویت بیش از پیش وحدت جهان اسلام و حفظ همبستگی در برابر دشمنان از دیگر محورهای مورد تاکید امامان جمعه در خطبه های عبادی-سیاسی نماز امروز بود که نسبت به توطئه ها و تلاش برای متفرق کردن صفوف مسلمانان هشدار دادند.  

خطیبان جمعه سراسر کشور همچنین با تاکید بر اهمیت مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشتند: مردم از برخورد قاطع قوه قضاییه با مفاسد اقتصادی و دانه درشت ها در هر لباس و مقامی حمایت می کنند و خواهان تداوم این روند هستند.

اصفهان

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به ارتقای قدرت جبهه مقاومت گفت: هراس رژیم صهیونیستی از این موضوع روز به روز افزایش می‌یابد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد با اشاره به سالگرد قتل عام آوارگان فلسطینی در اردوگاه صبرا و شتیلا بیان کرد: امروز هم هشت میلیون آواره فلسطینی در اردوگاه‌هایی در اطراف فلسطین اشغالی زندگی می کند و آمریکا در صدد توطئه برای متفرق کردن این جمعیت و کاستن از هراس رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: امروز البته به برکت انقلاب اسلامی با تربیت مقاومت، سلاح‌هایی مجهز برای رویارویی با صهیونیست‌ها در اختیار نیروهای مقاومت قرار گرفته و روز به روز هراس را برای آنها به ارمغان آورده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان با اشاره به سخنان اخیر  سید حسن نصرالله اظهارداشت: این از آثار و عظمت انقلاب اسلامی و نعمت ولایت است که با چنین گستردگی در جهان پیروانی راسخ و مستحکم از آن دفاع می‌کنند.

وی با تاکید بر خواسته رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب در مورد تحقق حکومت اسلامی اضافه کرد: حکومت اسلامی زمانی محقق می‌شود که هم دولت و هم ملت دستورات خدا را اجرا کنند.

امام جمعه اصفهان همچنین با تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (ع) و درگذشت جمعی از زائران حسینی در کربلا، ابراز امیدواری کرد که این درگذشتگان نیز جزو شهدا محسوب شوند.

وی با اشاره به سالروز درگذشت جهانگیرخان قشقایی و آیت الله خزعلی، یاد آنها را گرامی‌داشت و افزود: آیت الله خزعلی یک نافله خود را در طول عمرش فراموش نکرد.

خراسان رضوی

امام جمعه مشهد گفت: جریان مقاومت با رهبری ایران یکپارچه علیه دشمنان منسجم شده است.

آیت الله سید احمد علم‌الهدی در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود به دنیای اسلام اعلام کرد که جبهه مقاومت پشت سر امام خامنه ای ایستاده و مرکز آن جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار داشت: این اتحاد و همبستگی ثمره چهل سال ایستادگی مردم و قدرت گرفتن نظام جمهوری اسلامی در برابر استکبار جهانی است؛ مقاومت ملت ایران سبب شکست توطئه های آمریکا شده به طوری که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا از کاخ سفید اخراج شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی همچنین با اشاره به واقعه کربلا اظهار داشت: حضرت امام حسین (ع) با برنامه ریزی دقیق، اهل بیت(ع) خود را به سرزمین کربلا آوردند تا فصل دوم انقلاب پس از واقعه جانسوز کربلا شکل بگیرد و سبب بیداری مسلمان شود؛ اسارت اهل بیت امام حسین(ع) جریان انفعالی نبود که دشمن انواع ظلم را وارد و اهل بیت(ع) صرفا تحمل کنند بلکه برای اسارت، از روز نخست برنامه‌ریزی صورت گرفته بود.

وی با بیان این که رمز پیروزی اهل بیت(ع) در برابر دشمن نترسیدن و مقاومت در برابر یزدیان بود که توسط حضرت زینب(س) با مدیریت انجام شد، اضافه کرد: این موقعیت سیاسی اهل بیت(ع) امروز باید برای همه ما و مسئولان درس باشد تا سبب شکست دشمنان شود.

سمنان

امام جمعه موقت سمنان نیز در خطبه ها گفت: تروریسم اقتصادی استکبار جهانی علیه ملت ایران اسلامی شکست خورده است.

حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد با بیان اینکه آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی تحریم‌ها را وسیله دست‌یابی به اهدافشان قرار دادند، تصریح کرد: آمریکا از ۱۵ ماه پیش از برجام خارج شد و تحریم‌ها را به منظور فلج کردن ایران اسلامی مضاعف کرد.

وی  ادامه داد: تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری و مقاومت ملت ایران اسلامی تاکنون سبب بر باد رفتن تمام نقشه‌های شیطان بزرگ شد.

مهدوی‌نژاد همچنین با اشاره به زیبایی‌های خلق شده در دشت کربلا در تاسوعا و عاشورای حسینی، تصریح کرد: تکلیف محوری امام حسین (ع) و یارانشان یکی از زیبایی‌های واقعه کربلا است که باید به درسی در نحوه برخورد مردم و وظیفه آن‌ها با شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور تبدیل شود.

بوشهر 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در خطبه های این هفته نجات و عزت جهان اسلام را نیازمند اتحاد اسلامی، شناخت و مقابله با دشمن اصلی دانست و افزود: کشورهای اسلامی باید از رژیم اشغالگر قدس، آمریکا و اتحادیه خبیث اروپا دوری کنند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بیان کرد: برخی از کشورهای عربی به جای اتحاد با کشورهای اسلامی با سران کشورهای اتحادیه اروپا و رژیم اشتغالگر متحد میشوند که این خلاف سنت رسول خدا است.

صفایی بوشهری شکست سنگین رژیم اشغالگر قدس از حمله های هوایی و پهبادی حزب الله لبنان به تمام جهان و بویژه مسلمانان تبریک گفت.

وی همچنین با تقدیر از قوه قضاییه افزود: مردم از برخورد قاطع این قوه با مفاسد اقتصادی و دانه درشت ها حمایت و خواهان تداوم این روند هستند.

صفایی بوشهری افزود: در این راستا باید به شدت با دانه درشت ها و رانت خوارهای از ابتدا انقلاب در هر لباس و مقامی برخورد قاطع صورت گیرد.

وی با اشاره به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس گفت: در مرحله نخست هیات دولت و بویژه آموزش و پرورش برای آماده سازی این مراکز از لحاظ ساختمانی، تجهیزات و آزمایشگاه اهتمام جدی داشته باشند.

هرمزگان

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: مساله رشوه امروز برای افراد و مسوولانی که در ادارات نفوذی دارند و یا امضای آنها اعتبار دارد یک خطر است و باید مراقب بود.
جت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌ زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس از رشوه به عنوان یکی از آسیب های جدی و تهدیدکننده در نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و افزود: رشوه گرفتن به صورت مطلق حرام است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان هم‌چنین از رشوه به عنوان یک آفت جدی برای جامه نام برد و ادامه داد: بزرگترین نگرانی که در این رابطه وجود دارد اینکه برخی گناه‎ها و منکرها به یک امر عادی تبدیل شود، زیرا زشتی منکر وقتی در جامعه از بین برود خطر آن به مراتب بیشتر است.

مازندران 

 حجت الاسلام یوسف یوسف پورامام جمعه موقت ساری در خطبه های امروز با بیان این که محرم و مراسم سوگواری عاشورا نباید دستخوش اختلافات سیاسی و قومی شود،  افزود: متاسفانه به رغم تذکرات پی در پی مشاهده شد که شمار کمی این مراسم معنوی و جهانی را با اختلافات سیاسی و قبیله ای مخدوش کرده اند.
وی با اشاره به عظمت عاشورا و شهادت مظلومانه امام حسین (ع) و یاران با وفایش از عموم مسئولان خواست تا از هر حرکتی که باعث خدشه دار شدن این واقعه سترگ می شود، جدا جلو گیری کنند.

وی همچنین  احیای ولایت، امامت و غدیر را از اهداف قیام امام حسین (ع) توصیف و تصریح کرد: بدون عاشورا امروز ما از نعمت اسلام بی بهره بودیم.

لرستان

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‎آباد گفت: آمریکا با اعمل فشار قصد دارد فعالیت موشکی ایران را محدود کند اما باید بداند فعالیت‎های دفاعی جمهوری اسلامی هرگز قابل مذاکره نیست.

آیت الله سیداحمد میرعمادی در خطبه های نمار جمعه در مصلی الغدیر خرم‎آباد با اشاره به میانجیگری فرانسه میان ایران و امریکا افزود: این اقدام یک توطیه و مکر مشترک این دو کشور علیه ایران است .

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: آمریکا در برابر ایران به بن بست رسیده و تمام اقدمات آن علیه ایران نتیجه عکس داده است. فشارهای امریکا برای کاهش نفوذ ایران در منطقه باعث افزایش قدرت ایران در منطقه شده است.

وی اضافه کرد: امروز شعار جبهه مقاومت و شعار همیشگی ملت ایران ما همه سرباز توییم خامنه ای است که این مهم پیوند امت با رهبری بوده و عزت و سربلندی به ارمغان خواهد آورد.

همدان 

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: گام سوم کاهش تعهدات برجامی کشورمان در قبال اروپا و آمریکا قابل دفاع است.

وی با بیان این که شروع گام سوم باید با جدیت تداوم یابد چرا که اروپا و آمریکا قابل اعتماد نیستند، اضافه کرد: تعهدات نظام اسلامی مشروط ندارد و گام سوم در کاهش تعهدات نیز نشان از جدیت کشورمان و نتیجه ایستادگی و مقاومت ملت ایران است.

امام جمعه همدان با اشاره به قدرت جبهه مقاومت در سطح منطقه گفت: نظام اسلامی محور کشورهای مختلف مسلمان نشین از سوریه تا عراق و یمن است و جبهه مقاومت با استمرار و قدرت روزافزون از اراضی خود دفاع می کند.

وی با تشریح عاشورا اظهار داشت: امام حسین(ع) در تحریم ها نیز مقاومت کرد و هرگز تسلیم نشد چرا که تسلیم در تحریم، ذلت است.

مرکزی

در خطبه های نماز جمعه اراک نیز  نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: مسئولان و دولتمردان نظام اسلامی باید گام‌های توسعه کشور را با کاهش تعهدات برجام ودر نهایت اقتدار بردارند و نسبت به صیانت از حقوق ملت بیش از پیش بکوشند.

آیت‌الله «قربان‌علی دری نجف‌آبادی» در مصلی بیت‌المقدس اراک افزود: با اجرایی شدن گام سوم باید سازمان انرژی اتمی در زمینه تحقیق و توسعه و نیاز فنی کشور  اقدامات گسترده‌ای داشته باشد و حوزه تحقیق در زمینه انواع سانتریفیوژهای جدید و نسل های چهار، پنج، ۶، هفت و هشت را در دستور کار قرار دهد و هر آنچه که برای غنی‌سازی نیاز است جامه عمل بپوشاند.
وی اظهار داشت: مسئولان و دولتمردان باید در مسیر پیش‌رو قدرتمند عمل کنند و فریب شیطنت و توطئه‌های شیطان بزرگ را نخورند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با قدردانی از ایستادگی و مقاومت ملت در بیش از یک‌سال گذشته در برابر فشارهای اقتصادی دشمن، گفت: ملت فهیم ایران همچنان مقابل توطئه‌های دشمن ایستادگی می‌کند اما مسئولان نیز وظیفه دارند با امانت‌داری، صداقت و اخلاق اسلامی امور کشور را پیش ببرند.

کرمان

به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌ جمعه کرمان، امروز لبنان و سوریه کشورهای چند سال قبل نیستند و جریان مقاومت حزب‌الله که در جهان شکل‌ گرفته، جریان قدرتمندی است که از فرهنگ عاشورایی نشات گرفته است.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمان همچنین با بیان اینکه گام‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات خود برمی‌دارد همگی در راستای نابودی استکبار است گفت: باید مراقب کشورهایی چون فرانسه که در لباس دوستی و با اهداف آمریکایی جلو  می‌آیند باشیم.

وی یکی از بزرگ‌ترین مأموریت‌های مسلمانان را در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و رژیم اشغالگر قدس ایستادگی آن‌ها عنوان و تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری از بین رفتن این رژیم و غده سرطانی دور از دسترس نیست و در آینده نزدیک به فضل الهی شاهد آن خواهیم بود.

امام‌ جمعه کرمان افزود: جامعه اسلامی باید آگاه و روشن نسبت به وقایعی که در درون جامعه رخ می‌دهند باشند تا برخی به شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند و آنچه به نفع کفر است پیش نبرند.

کرمانشاه

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خطبه های امروز از تاسوعا و عاشورا به عنوان پرچم توحید و نماد بصیرت یاد کرد و گفت: در چنین روزی همه آزادیخواهان عالم در زیر پرچم امام حسین(ع) قرار می‌گیرند.

آیت الله مصطفی علما با تاکید براینکه اسلام زنده به عاشورای حسینی است، گفت: صبر و ایستادگی در برابر ظلم یکی از درس های عاشورایی است که موجب شده ۴۰ سال در برابر آمریکا و صهیونیست ایستادگی کنیم و آنان را بارها به زانو درآوریم.

گلستان

امام جمعه موقت گرگان با تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) و تاکید بر استمرار سوگواری ها در ادامه ماه محرم و صفر گفت: نحوه و شیوه اجرای سوگواری ها نباید باعث وهن این ایام شود.

حجت الاسلام قاسم لیوانی در خطبه های امروز اظهار داشت: استفاده از طبل های بزرگ، نه تنها گوش خراش است، بلکه موجب ناراحتی. مردم در محلات را نیز فراهم می آورد.

وی افزود: عزاداری ساده بهتر از عزاداری هایی به این سبک و سیاق است و متاسفانه در سال های اخیر آلات موسیقی دیگر هم به آن اضافه شده است.

کهگیلویه و بویراحمد 

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس (۳۱ شهریورماه تا ششم مهرماه)، گفت: رشادت های مثال زدنی رزمندگان ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس فراموش نشدنی است.

حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: صدام حسین با حمایت استکبار جهانی از جمله آمریکا در ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹ به ایران حمله نظامی کرد؛ جانفشانی های قابل تحسین رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس مانع دستیابی نظام سلطه به اهداف شوم خود شد به طوری که یک وجب از خاک کشور به تصرف دشمنان درنیامد.

امام جمعه موقت یاسوج همچنین بیان کرد: آمریکا با تمامی توان و امکانات به مقابله با شیعیان برخاسته و با روش های مختلف به ویژه تهاجم فرهنگی در حال دین زدایی و تضعیف عقاید و باورهای دینی ملت های مسلمان است.  این یک توطئه جدید از سوی نظام سلطه است و باید مسلمانان جهان نیز بیش از پیش هوشیار بوده و فریب نخورند.

وی با اشاره به مبارزه با فساد به عنوان یکی از  اهداف حماسه عاشورا،  افزود: ریشه کنی فساد سبب اصلاح جامعه در تمامی زمینه ها می شود و راهکار اصلی تحقق چنین موضوع مهمی نیز ترویج امر به معروف و نهی از منکر خواهد بود.

خراسان جنوبی 

امام جمعه موقت بیرجند حفظ نظام اسلامی و حرکات کلی جامعه را بالاترین امر به معروف دانست و اظهار داشت: نهی از منکر باید در راس همت همگان باشد.

حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مصلای‌المهدی (عج) افزود: اگر بخواهیم حرکت کلی جامعه به سمت تمدن مهدوی را حفظ کنیم باید مردم در صحنه باشند.

وی افزود: باید بصیرت خود را پای مکتب امام حسین (ع) افزایش دهیم و به دنبال کسانی باشیم که به اسلام تمدن ساز باور داشته باشند چراکه نجات و رستگاری در پرتو بندگی خداوند و مقاومت است و باید از این طریق قدرتمندانه مسیر انقلاب را ادامه دهیم.

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: در انتخابات‌ها باید بیشتر مراقب و هوشیار باشیم که آیا این تفکر و جریان، تمدن ناب اسلامی مهدوی را باور دارد؟ آیا باور دارد که سعادت دنیا و آخرت در بندگی خدا و حرکت به سمت ارزش‌های الهی است یا خیر.

یزد 

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد گفت: بیداری ، بصیرت مردم و مسئولان و الگو گرفتن از حادثه کربلا و عاشورا تنها راه برون رفت جامعه از مشکلات و غلبه بر دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: امام‌حسین (ع) با قیام الهی خود به همه مسلمانان درس آزادگی و بصیرت آموخت ، باید این شیوه سرمشق همگان قرار گیرد.

 وی همچنین با بیان این که توطئه‌های استکبار همواره و در زمان حال با افزایش تحریم و جنگ‌ اقتصادی ادامه دارد و باید با هوشیاری بر مشکلات پیروز شد، تاکید کرد: تحریم، تهدید و جنگ روانی و فرهنگی آمریکا و اروپا تمام نمی‌شود، قطعا با روحیه شهادت‌ طلبی ملت و مسئولان موفق خواهیم شد.

ایلام 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خطبه های این هفته گفت: کمک به هم پیمانان جمهوری اسلامی در نقاط مختلف دنیا به منزله سرمایه گذاری برای تامین امنیت کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار افزود: در کنار اقتدار نظامی جمهوری اسلامی، وحدت و انسجام ملی و حضور رهبری، حمایت همه جانبه هم پیمانان نظام نیز عامل بازدارنده در مقابل دشمنان است.

کریمی تبار با بیان اینکه کمک به هم پیمانان راهبردی  امری مرسوم در تمام دنیاست اضافه کرد: این روند آنچنان تاثیرگذار بوده است که مشاور امنیت ملی آمریکا بوسیله ترامپ عزل می شود.

خوزستان 

امام جمعه اهواز یکی از عوامل آسیب های اجتماعی در خوزستان را بیکاری دانست و خواستار جلوگیری از بکارگیری نیروهای غیربومی در خوزستان شد.

آیت الله سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه این شهر گفت: دغدغه اصلی بسیاری خانواده های خوزستانی اشتغال جوانان است، بنابراین مسئولان برای بکارگیری جوانان بسترسازی لازم را انجام دهند و تلاش شود در استان از استخدام نیروهای غیربومی احتراز شود.

 وی همچنین با اشاره به پیش بینی ترسالی در ماه های آینده، خواستار آمادگی دستگاه های اجرایی برای مقابله با سیل احتمالی و برنامه ریزی برای استفاده درست از سیلاب ها شد.

آذربایجان غربی 

 نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اهمیت انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، گفت: در انتخاب نمایندگان باید افرادی را مدنظر قرار داد که منافع نظام اسلامی را به منافع شخصی ترجیح دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: پرهیز از دنیا طلبی، اعتقاد راسخ به ایران اسلامی و خدمت برای مردم باید سرلوحه معیارهای انتخاب نمایندگان و منتخبان ملت باشد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به سخنان سیدحسن نصرالله افزود: این سخنان نشانه قدرت قیام حسینی و تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در میان مسلمانان است و امروز آمریکا و اذناب ان به عنوان دشمنان جمهوری اسلامی فهمیده‌اند که قدرت و توان مقابله با ایران را ندارند.

گیلان 

 نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به مقاومت ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس گفت: عزت و مقاومت ملت بزرگ ایران، الگویی برای تمام ملت‌های جهان شده است.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت با  تشریح  حمله صدام به ایران اسلامی  افزود: با وجود حمایت تمامی دولت های دنیا،  ملت ایران ایستادگی و مقاومت کردند و عزت را برای خود ارمغان اوردند که این سربلندی درس و الگویی برای تمامی کشورها شده است.

آذربایجان شرقی 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به برکناری «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا، گفت: این اقدام نشانگر شکست سیاست‌های جنگ طلبانه و غلط کاخ سفید در جهان است.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: اقدامات و مشاوره های جان بولتون به عنوان عضو تندرو و جنگ طلب در کشورهایی مثل ونزوئلا، کوبا و افغانستان با شکست روبرو شد و در خصوص کشورمان نیز که گفته بود ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نخواهد دید یا امتیازات بزرگ به آمریکا خواهد داد، درست از آب در نیامد.  

وی همچنین با گرامیداشت سالگرد شهادت آیت الله مدنی دومین شهید محراب انقلاب اسلامی،  گفت: عالم، عارف، عامل، پیرو خط امام و حامی مستضعفان از ویژگی های شخصیتی این شهید است که سال ۱۳۶۰ در محراب عبادت به شهادت رسید و مردم تبریز هیچ وقت مهربانی های شهید محراب را فراموش نمی کنند و از وی به نیکی یاد می کنند.  

امام جمعه تبریز همچنین با گرامیداشت ۲۷ شهریور سالگرد درگذشت استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی، گفت: شهریار وفاداری خود را به انقلاب و مقام معظم رهبری نشان داده و شعرهای حماسی استاد در اعزام رزمندگان اسلام به جبهه ها یادآور دلبستگی وی انقلاب است و شعر علی ای همای رحمتش جهانی را کافیست.  

قزوین

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: خواست نهایی جهان اسلام و ملل مظلوم نابودی همیشگی اریکه ظلم، ستم و استکبار است.

آیت الله عبدالکریم عابدینی ادامه داد: امروز ترامپ سیلی پشت سیلی از مقاومت اسلامی، رهبر نظام جمهوری اسلامی و ملت های یمن، لبنان، نیجریه و سوریه و بسیاری دیگر از کشورهای مظلوم می خورد.

وی با بیان اینکه حماسه عاشورای امام حسین(ع) درس ها و آموزه های بزرگی برای امروز حاکمان دارد، گفت: همانطور که در کربلا کفر و نفاق نمی گذاشت دشمنان ایشان حق را درک کنند امروز نیز عده ای به خاطر نفاق خود نمی توانند به درک درستی از حقیقت برسند.

اردبیل

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان این که اصلاح سیستم اداری و جلوگیری از فساد مالی از مطالبات اصلی رهبر معظم انقلاب است ، اظهار داشت: بر قوه مجریه و قضاییه لازم است تمام موارد خلاف، رانت، اختلاس و رشوه را که در این چند سال اخیر اتفاق افتاده به طور دقیق  بررسی کنند 

آیت‌الله سیدحسن عاملی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه اردبیل همچنین  اظهار داشت: ترامپ در آمریکا با پنج خصلت جنگ‌طلبی ، غیرقابل پیش‌بینی بودن ‌، دروغگویی ،غیرقابل اعتماد بودن و نظم گریز بودن شناخته می‌شود که اگر تا انتخابات آنها را از پیشانی خود پاک نکند رأی نخواهد آورد و آمریکایی‌ها باید خون گریه کنند که فردی با این اوصاف برای آنها و برای دنیا تصمیم می‌گیرد.

چهارمحال و بختیاری 

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در اوج و اقتدار است، گفت:‌ مقام معظم رهبری  با درایت خودشان، کاروان جمهوزی اسلامی ایران را به سرمنزل مقصود خواهند رساند.

حجت الاسلام سید ابوالحسن فاطمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز چهارمحال و بختیاری در مصلای امام تاکید کرد: درایت‌های مقام معظم رهبری باعث شده است تا جمهوری اسلامی ایران با مقاومت‌های سیاسی و اقتصادی و با تاسی از قیام امام حسین (ع) روی پای خود بایستد و زیر بار ظلم نرود.

البرز 

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در خطبه های این هفته گفت: تمام تلاش آمریکا و اسراییل این است که نفوذ ایران را در منطقه کم کنند ولی دائما بر توان و قدرت ایران افزوده شده است.

امام جمعه کرج افزود: ملاقات‌های مکرر فرماندهان و موثران محور مقاومت با رهبر را دیده‌اید که این ملاقات‌ها برای دشمنان پیام‌های زیادی دارد.

حسینی همدانی در ادامه به موضوع برجام و اقتصاد اشاره کرد و گفت: نزدیک به یک و نیم سال است که آمریکا از برجام خارج شده و به زعم آن‌ها نظام جمهوری اسلامی باید تمام می شد.

وی افزود: اما اکنون نشان دادیم که ما با فشارها و تحریم های ناجوانمردانه از پا در نمی آییم که با مقاومت و اقتصاد مقاومتی تا امروز این جنگ ظالمانه بر گزینه های مختلف که بنایش بر تضعیف و از بین بردن اقتصاد کشور بوده را بی اثر کرده و پیروز میدان تا امروز ایران است.

زنجان 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی عزت نتیجه مقاومت و ذلت نتیجه سازش است؛ برداشتن گام سوم در برجام توسط تصمیم‌گیران نتیجه ایستادگی و مقاومت ملت ایران است.

حجت‌الاسلام علی خاتمی ادامه داد: اکنون دشمن می‌داند که با ایران هسته‌ای باید با آرامش و عقلانیت در دنیا کنار بیاید.
خاتمی تاکید کرد: مسئولان نیز در این شرایط باید برای حل مشکلات اقتصادی جامعه قدم بردارند.

سیستان و بلوچستان 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مراسم عزای امام حسین(ع) و یاران باوفایشان در ایران اسلامی و تمامی کشورهای جهان هر سال باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار می‌شود که این نشان از زنده بودن مکتب عاشوراست.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی با بیان این که کاری که امام حسین(ع) در عاشورا انجام دادند ماندگاری اسلام را تضمین کرد، ادامه داد: باید درس‌هایی که از عاشورا گرفته‌ایم را با زندگی امروزمان تطبیق دهیم و اخلاق و رفتارمان با این فرهنگ مطابقت داشته باشد.

قم 

 خطیب جمعه قم گفت: ایران نه فریب چراغ سبز ترامپ برای مذاکره را می خورد، نه تسلیم فشار و زورگویی دشمنان می شود.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم  اظهار داشت: امروز پیام مقاومت از مکتب عاشورا به همه جهانیان منتقل شده است و شاهد هستیم که سید حسن نصرالله چگونه حمایت خود از رهبر معظم انقلاب اسلامی را اعلام می کند.

اعرافی با بیان اینکه راه مذاکره با کشورهای اروپایی بسته نیست، افزود: اما باید بسیار دقیق و هوشمندانه عمل کنیم. 

وی همچنین گفت: ما امروز با سختی های اقتصادی مواجه هستیم، اما تحریم هایی که به گمان دشمنان قرار بود ایران اسلامی را از پا دربیاورد، امروز باعث شده تا بر عزت و اقتدار جبهه مقاومت و ایران اسلامی افزوده شده و جهانیان قدرت نظامی کشورمان را مشاهده کنند.

کردستان 

 امام جمعه سنندج نیز در خطبه های امروز گفت: انسان های مومن و آزاده باید در برابر تبعیض، چپاول، تجاوز و زورگویی ستمگران از جمله استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی قیام و از مظلومان دفاع کنند.

ماموستا عبدالرحمن خدایی اظهار داشت: طبق دستور قرآن و شریعت همه باید در مقابل ظلم و زورگویی ظالمان بایستند و در دفاع از مظلوم کوتاهی نکرده و پاسدار حق ملت‌های ضعیف و ستمدیده باشند.

وی به فرموده امام خمینی(ره) مبنی بر واجب بودن مقاومت مسلمانان در برابر ظلم دشمنان به عنوان یک وظیفه شرعی اشاره کرد و گفت: این مهم با اتحاد و یکدستی جامعه اسلامی میسر بوده و اجتناب از تفرقه و تشتت ضروری است.

خراسان شمالی 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد  با اشاره به اینکه باید نگاهی جامعه شناسانه به واقعه کربلا داشته باشیم، خاطرنشان کرد: حادثه عاشورا دارای سه عنصر خون، حماسه و پیام است و  پیام مهم واقعه عاشورا به واسطه حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) به دنیا مخابره شد اما امروز ما نیز باید پیام رسان اسلام ناب به عالم باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی با بیان اینکه عاشوراییان، کربلاییان و ۷۲ شهیدی که در کنار امام حسین (ع) ماندند، مدافع دین و دین شناس بودند افزود: برای یک مسلمان فقط دینداری کافی نیست بلکه یک مسلمان واقعی با توجه به تآکید قران و آموزه های دینی باید مدافع حق و دین شناس نیز باشد. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =