۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۳:۴۱
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83473428
۰ نفر

برچسب‌ها

توئیتر حساب کاربری ده‌ها مقام و رسانه کوبایی را مسدود کرد

تهران – ایرنا – شبکه اجتماعی توئیتر ده ها حساب کاربری متعلق به مقام‌های بلندپایه، رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران کوبایی را مسدود کرد.

به گزارش پنجشنبه رویترز، توئیتر در اقدامی که انجمن روزنامه‌نگاران کوبا آن را «سانسور گسترده» خواند، حساب‌ های کاربری «رائول کاسترو» رهبر سابق کوبا و رهبر فعلی حزب کمونیست، وزارت ارتباطات، رسانه‌های دولتی و شماری از روزنامه‌نگاران این کشور را مسدود کرد.
رسانه‌های کوبایی گزارش دادند که توئیتر توضیحی در این باره نداده و یا پیشتر هشداری صادر نکرده بود. آمار دقیقی در مورد تعداد حساب‌های مسدودشده اعلام نشده است.
این حساب‌های توئیتری پس از آن مسدود شد که «میگل دیاز کانل» رئیس جمهوری کوبا در سخنانی تلویزیونی درباره بروز بحران انرژی به دلیل تحریم‌های کوبا هشدار داد.
ونزوئلا تامین‌کننده اصلی سوخت و انرژی کوبا به شمار می‌آید. تحریم‌هایی که آمریکا بر نفت ونزوئلا وضع کرده، کوبا را نیز با بحران مواجه کرده است.
حساب توئیتری برنامه‌ای که دیاز کانل در آن صحبت کرد، مسدود شده است. حساب کاربری رئیس جمهوری کوبا مسدود نشده است. وی بیانیه انجمن روزنامه‌نگاران کوبا را در حساب خود منتشر کرد.
انجمن روزنامه‌نگاران کوبا در این بیانیه اعلام کرد: ما با یک جنگ گسترده سایبری روبرو هستیم که هدف از آن محدود کردن آزادی بیان نهادها و شهروندان کوبایی و خاموش کردن رهبران انقلاب است.
بی.بی.سی نوشت که توئیتر نقض سیاست‌های این شبکه اجتماعی را علت مسدود شدن این حساب‌ ها عنوان کرده است اما مشخصا به مصادیق آن اشاره‌ای نکرد.
«جک دورسی» مدیرعامل و موسس توئیتر اخیرا به کوبا سفر کرد. مقام‌های وزارت خارجه آمریکا از وی خواستار توضیحاتی درباره این سفر شده‌اند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =