هوشمندسازی مدارس زنجان شتاب می‌گیرد

زنجان - ایرنا - هوشمندسازی مدارس یکی از مهمترین اولویت‌های اداره فناوری اداره کل اموزش و پرورش استان در اجرای پروژه مهر است که تمام فعالیت ها در این بخش مورد توجه قرار گرفنه است تا مشکلات مربوط تا آغاز سال تحصیلی جدید برطرف شود.

رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان روز جمعه به ایرنا گفت: آماده سازی سایت ها و تجهیزات هوشمندسازی مدارس از مهم‌ترین برنامه های اداره فناوری در راستای پروژه مهر است که  در این ارتباط کارشناسان فناوری و هوشمندسازی باید با برنامه ریزی جامع در این راستا گام بردارند.

صالح نجفی با اشاره به بازدید کارشناسان هوشمندسازی مدارس و فناوری اطلاعات از مدارس در قالب پروژه مهر افزود: این بازدیدها به منظور بررسی و جمع آوری تجهیزات هوشمندسازی اسقاطی  برای تعمیر و آماده سازی سایت های رایانه ای، احصای تجهیزات هوشمندسازی موردنیاز مدارس و جذب نیروهای توانمند به عنوان معاون فناوری اطلاعات و متصدی سایت  انجام می گیرد.

این مسئول ادامه داد: اجرای دقیق برنامه‌های اداره فناوری در راستای پروژه مهر نیازمند همکاری کارشناسان واحدهای فناوری بوده امیدواریم با همکاری  کارشناسان فناوری اطلاعات در ادارات نواحی و مناطق تمام تلاش خود را انجام خواهند داد تا مشکلات موجود در  ابتدای مهر به کمترین حد کاهش یابد.

پیش از این نیز معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته بود کههم اکنون   ۳۲ درصد کلاس‌های درس مدارس استان زنجان با سیستم‌های هوشمند تجهیز شده اند که این مهم با تخصیص اعتبارات لازم در دیگر مدارس نیز گسترش خواهد یافت.

بر این اساس از مجموع هشت هزارو ۱۲۶ کلاس درس در استان تعداد ۲ هزار و ۶۲۵ کلاس هوشمندسازی شده اند که از مجموع ۳۲ درصد را شامل می‌شود.

حسین حسنلو ااضافه کرده بود که  موضوع هوشمندسازی کلاس‌های درس مدارس استان از حدود ۱۰ سال گذشته در این استان آغاز شده اما شتاب بخشی برنامه‌های این بخش به اعتبارات لازم نیاز دارد.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها