دانشگاه‌ها به ۷۰ هزار خوابگاه جدید نیاز دارند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: برای رسیدن به ظرفیت ایده‌آل باید ۷۰ هزار ظرفیت جدید به ظرفیت فعلی خوابگاه‌ها افزوده شود.

«مجتبی صدیقی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش اظهار داشت: دانشگاه های کشور به دلیل ظرفیت کم برای اسکان تعداد بیشتری از دانشجویان در خوابگاه ها پاسخگوی درخواست ها نیست.
رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: این افزایش ظرفیت با همکاری بنیاد ۱۵ خرداد و خیرین برای ساخت خوابگاه جدید با وام بانکی و پرداخت سود توسط صندوق رفاه دانشجویان در حال انجام است.
صدیقی با اعلام خبر افزایش تعداد خوابگاه ها تصریح کرد: ۲۷ خوابگاه موافقت اصولی برای دریافت وام ساخت خوابگاه از صندوق رفاه دانشجویان دریافت کرده اند و این صندوق سود وام ها را می پردازد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: در نهایت در مدت چند سال آینده مشکل کمبود خوابگاه دانشجویان برطرف می شود.
در سال تحصیلی جدید ۶۰ هزار خوابگاه با ظرفیت ۱۲ هزار نفر، دانشجویان را اسکان می دهد و در زمان حاضر هزار و ۳۶۰ خوابگاه به ارائه خدمات رفاهی می پردازند.
با این حال، در ابتدای سال تحصیلی جدید حدود ۲۵۰ هزار دانشجو معادل ۴۰ درصد کل ظرفیت دوره روزانه درخواست اسکان خوابگاه دارند و بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از کل ظرفیت خوابگاه ها، درخواست برای اسکان وجود دارد که در یک دانشگاه کمتر و برای دانشگاهی دیگر بیشتر است./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =