مشکلی برای ارسال نمونه‌های تست دوپینگ به کلن آلمان نیست

شهرکرد - ایرنا- رئیس فدراسیون پزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت :هیج مشکلی به بهانه تحریم برای ارسال نمونه های تست دوپینگ به کلن آلمان وجود ندارد.

غلامرضا نوروزی روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: ایران در خصوص ارائه نمونه آزمایش های دوپینگ به آزمایشگاه ضد دوپینگ کلن آلمان هیچ مشکلی ندارد و تحریمی در این زمینه وجود ندارد در این راستا تنها مشکل ارزی وجود داشت که آنهم حل شده است.

وی، در پاسخ به این سوال ایرنا که افسران وادا (کمیته بین المللی مبارزه با دوپینگ) آیا اجازه حوضچه تست دوپینگ در منزل ورزشکار را دارند یا خیر نیز گفت : افسران وادا این اجازه را دارند که هر کجا مورد ورزشکار مشکوکی وجود داشت، اجازه تست گیری از ورزشکار را داشته باشند.

به گفته وی، ورزشکاری که مشکوک به دوپینگ باشد هیچ حاشیه امنیتی نخواهد داشت و افسران وادا در هر زمان و مکان اجازه تست دوپینگ را دارند و این مساله در خصوص ورزشکاران ناسالم است چرا که ورزشکاران پاک در همه جا حاضرند به افسران وادا تست دوپینگ بدهند.

نوروزی، در پاسخ به این سوال که آیا تست دوپینگ از فوتبالیست‌های سرخابی قبل از دربی (شهرآورد) خواهد بود یا بعد از آن نیز گفت : این فدراسیون در تمامی بازی های لیگ برتر و در همه رده ها تست دوپینگ را از بازیکنان خواهد گرفت.

وی در خصوص تست سلامت از بازیکنان خارجی فوتبال ایران نیز گفت : مساله تایید سلامت بازیکنان خارجی با این فدراسیون است اما اکنون این مساله را خود باشگاه ها طی می کنند و در حالی که مسوول این مساله فدراسیون است.

نوروزی ، در خصوص اظهار نظر برخی از شبکه‌های اجتماعی حوزه خلیج فارس در خصوص مساله دویپنگ سهراب مرادی قهرمان وزنه برداری ایران و المپیک افزود : این مساله چیزی شبیه جوک(لطبفه) است و وزنه برداری بیشترین صدمه را برای ورزشکار دارد و این مصدومیت برای بهداد سلیمی نیز بوجود آمد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، در خصوص مصدومیت در ورزش ایران نیز گفت : اکنون بیشترین مصدومیت ورزشی مربوط به فوتبالست‌ها است و رشتههای کشتی ، تکواندو  و ورزشهای رزمی نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.

به گزارش ایرنا، شهرآورد هشتاد و نهم بین استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی سی و یکم شهریورماه امسال برگزار می شود.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =