روند آماده‌سازی زیرساخت‌های اربعین در مرز شلمچه ادامه دارد

آبادان - ایرنا - معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی روند آماده‌سازی زیر ساخت‌ها در مرز شلمچه شتاب بیشتری گرفته و شبانه روز ادامه دارد.

به گزارش ایرنا کورش مودت پنجشنبه در بازدید از مرز شلمچه با بیان اینکه تمهیدات لازم برای تامین آب و برق موکب‌ها در مسیر گذرگاه مرزی شلمچه تدارک دیده شده است افزود: برنامه ریزی ستاد اربعین حسینی در استان خوزستان تسهیل در تردد روان زائران از گذرگاه مرزی شلمچه است و در این راستا آماده سازی زیر ساخت ها در این مرز شتاب قابل توجه ای گرفته است.

وی افزود: با توجه به رایگان شدن روادید سفر بین کشورهای ایران و عراق پیش بینی می شود امسال شاهد افزایش تردد زائران اربعین از مرز شلمجه باشیم.

به گزارش ایرنا استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از استانهای معین مرز شلمچه نیز روز پنجشنبه با حضور در این گذرگاه مرزی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در حال آماده سازی امکانات برای ارائه خدمات به زایران اربعین حسینی در مرز شلمچه است .

حسین کلانتری افزود: در ایام اربعین در موکب این استان روزانه بین ۱۲ تا ۱۴ هزار پرس غذا در سه نوبت صبح، ظهر و شب بین زائران اربعین حسینی توزیع می شود.

وی اظهار داشت: همچنین در موکب استان کهگیلویه و بویراحمد امکان اسکان به شکل محدود برای سالمندان و زائرانی که کودک خردسال به همراه دارند پیش بینی شده است.   

 به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

 حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.

 گذرگاه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر قرار دارد.

۷۱۰۴/۶۰۶۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =