۲۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۹
کد خبرنگار: 1820
کد خبر: 83473342
۰ نفر
۳۰ درصد از دانش‌آموزان شهربابک در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس اداره آموزش و پرورش شهربابک، حدود ۳۰ درصد از دانش‌آموزان این شهرستان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

به گزارش ایرنا، محمد بخشوده روز جمعه در جمع اصحاب رسانه با اشاره به شهریه مصوب برخی مدارس فزود: مدارس هیئت امنایی، نمونه‌دولتی، و تیزهوشان شهریه مصوب دارند و به طور قانونی شهریه دریافت می‌کنند. 

وی ادامه داد: پنج کمیته با نام‌های تبلیغ و توجیه، نیروی انسانی، تعمیر و تجهیز، تأیید صلاحیت و ارزیابی و نظارت در پروژه مهر تشکیل شده که هر کدام وظایف خاص خودشان را دارند.

رئیس آموزش و پرورش شهربابک، وظیفه کمیته تبلیغ و توجیه را آماده‌سازی افکار عمومی، ارتباط با اصحاب‌ رسانه و اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و مسائل آغاز سال تحصیلی عنوان کرد و اظهار داشت: کمیته نیروی انسانی نیز ساماندهی نیروی انسانی، تکمیل کادر مدارس و جایگزینی و انتقال دبیران را برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه کمیته تعمیر و تجهیز کار آماده‌سازی مدارس را از نظر فضای فیزیکی پیگیری می‌کند، تصریح کرد: مدارس شهربابک قبل از آغاز سال تحصیلی جدید مورد رصد قرار گرفته و مشکلات آنها را بر اساس اولویت‌بندی نظیر تعمیر و تجهیز سرویس‌های بهداشتی، آماده‌سازی فضای سبز، ایزوگام بررسی شده است.

بخشوده از برگزاری جلسات محلی و مشورت با شورای هر منطقه برای حل مشکلات مدارس یاد کرد و گفت: یکی از مدارسی که ساختمان کلنگی داشت را تخریب کردیم و در حال ساخت مجدد این مدرسه هستیم.

وی افزود: مدارس دولتی اجازه ندارند اولیا را مجبور به پرداخت شهریه کنند اما چون سرانه‌ای به آنان پرداخت نمی‌شود، اولیا در صورت تمایل می‌توانند به این مدارس کمک کنند.

بخشوده از ساخت ۲ مدرسه ۱۲ کلاسه در شهربابک و شهر خورسند توسط یک خیر خبر داد و گفت: مکان این مدارس جانمایی شده است.

وی استفاده از کتب کمک‌آموزشی و گرفتن آزمون از دانش‌آموزان را در مدارس ممنوع اعلام کرد و گفت: علی‌رغم وجود کتاب‌های کمک آموزشی فراوان و تبلیغات گسترده در این خصوص هیچ مدرسه‌ای حق استفاده از این کتاب‌ها را ندارد و نمی‌تواند دانش‌آموزان را ملزم به استفاده از آن کند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهربابک با تاکید بر اجرای سند تحول بنیادین گفت: سند تحول بنیادین راهنما و نقشه آموزش و پرورش است و فعالیت‌های ما باید در چارچوب این سند باشد.

بخشوده به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق اجرای طرح آموزش مهارت‌های زندگی اشاره کرد و بیان داشت: ما طی سه سال اخیر سعی کردیم از طریق اجرای طرح آموزش مهارت‌های زندگی به عنوان کلاس فوق برنامه روی مهارت حل مسئله، نه گفتن، ارتباط بین فردی و درون فردی و بالا بردن اعتماد به نفس دانش‌آموزان کار کنیم.

وی از حفظ مدارس کم جمعیت مقطع ابتدایی شهربابک با پیگیری‌های انجام شده و مساعدهای مدیرکل یاد کرد و گفت: در مقطع متوسطه مدارسی که زیر ۵ نفر هستند را نمی‌توانیم حفظ کنیم زیرا ساماندهی معلم در این مدارس دشوار است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهربابک یادآور شد: از سوی وزراتخانه برنامه‌ای تفویظ اختیار شده که در هفته دو ساعت در اختیار مدیران است که برای بچه‌ها برنامه‌ریزی کنند.

وی به قهرمانی والیبال دختران مقطع متوسطه اول شهربابک در کشور اشاره کرد و بیان داشت: دانش‌آموزان شهربابکی رتبه‌های استانی بسیاری بدست آورده‌اند و همچنین در رشته‌های انشای نماز، پرسش مهر، عکاسی، داستان نویسی و طراحی پوستر دانش‌آموزان شهربابکی رتبه‌های برتر کشوری را کسب کرده‌اند.

بخشوده اعلام کرد: در کنکور امسال شهربابک حدود هشت نفر رتبه زیر ۱۰۰ و  ۵۰ نفر رتبه زیر هزار داشته است.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

۳۰۲۹/۹۸۹۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =