خانواده سحر خدایاری خانواده ای متدین به مسیر ولایت، رهبری و انقلاب است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با حضور در آیین هفتمین روز درگذشت سحر خدایاری گفت: خانواده این مرحومه خانواده ای متدین به مسیر ولایت ، انقلاب و رهبری است.

حجت الاسلام طاهری  پنج شنبه ۲۱ شهریور ۹۸ در مراسم هفتمین روز درگذشت سحر خدایاری افزود: خانواده خدایاری از  خانواده‌های مومن، متدین به نظام، امام و شهدا و متدین به مسیر ولایت، رهبری و انقلاب است.
 وی با اشاره به آیه دوم از سوره عنکبوت که خداوند کریم می فرماید «آیا مردم پنداشتند که تا گفتند ایمان آوردیم رها می ‏شوند و مورد آزمایش قرار نمی‏ گیرند» گفت: باید دانست هر چقدر ایمان افراد قویتر باشد و متدین تر باشند به آزمون و آزمایش های الهی سختتر مورد محک و آزمایش قرار می گیرند.
طاهری در این مراسم افزود: هدف از آزمایش‌های الهی سنجش  سطح اخلاص و ایمان افراد است و امام موسی‌ کاظم علیهالسّلام یک تعبیر و تمثیل بسیار عالی در این زمینه دارند. حضرت می‌فرمایند: «مَثَلُ الْمُؤْمِنِ مَثَلُ کِفَّتَیِ الْمِیزَان ‏» مثل مؤمن، مثل دو کفه ترازو است، « کُلَّمَا زِیدَ فِی‏ إِیمَانِهِ‏ زِیدَ فِی بَلَائِه» هر موقع ایمانش زیادتر شد، بلائش هم زیادتر می‌شود. ترازوهای قدیم را دیدید، وقتی یک کفه بالاتر می‌رود، برای این که شاهینش مساوی باشد، باید همان قدر وزنه در کفه دیگر بگذارید.
وی ادامه داد: خداوند در مسیر کمال انسان دو مسیر قرار داده، یکی عبادت است اما بر اساس آیات قرآن کریم یکی دیگر از مسیرهای رسیدن به کمال، مصیبت ها و گرفتاری هایی است که در حیات انسان به وجود می آید و بر اساس آیات قرآن کریم ما دو سنخ مصیبت داریم، یکی مصیبت هایی که برای انسان توبیخ به حساب می آیدو نمونه ی آن گرفتاری است که برای حضرت یونس به وجود آمد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در مسجد جامع  روستای سلم شهرستان کیار بیان کرد: دومین نوع مصیبت ها، مصیبت هایی از جنس کمال است و نمونه آن مصیبتی بود که برای حضرت ابراهیم و حضرت نوح به وجود آمد و با توجه به ایام ماه محرم که در آن قرار داریم، مصیبت هایی که حضرت سیدالشهدا متحمل شدند، مصیبت هایی از جنس توبیخ نبود بلکه مصیبت هایی از جنس کمال بود.
حجت الاسلام طاهری ادامه داد: نتیجه ای که از این بحث با طرح آیات قرآنی و روایت امام کاظم علیه السلام و مثال های قرآنی و روایی می گیریم این است که خداوند کریم گاهی در مسیر زندگی مومنین، مصیبت هایی برای بالا بردن کمال قرار می دهد و به پاس تحمل آن مصیبت، میزان ایمان مومن مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: گاهی عده ای تلاش می کنند در مسیر امتحان های سخت الهی پشت انسان های مومن و متعهد را که در مسیر رضای خدا قدم بر می دارند را به زمین بزند و منتظرند از زبان او کلامی بشنوند تا مسیر ایمان و صبراو را به انحراف بکشند و این صحنه صحنه ای است که به انحاء مختلف برای همه ی ما ممکن است پیش بیاید.
طاهری افزود: از سال ۷۲ تا کنون خانواده خدایاری و شخص آقای خدایاری را می شناسم و جز ایمان، خلوص، صفا، روحیه ی سلحشوری، انقلابی گری، جانبازی، گذشت وایثار در مسیر انقلاب و مکتب شهدا از ایشان چیزدیگری ندیده ام.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: بر خلاف آنچه معاندین و دشمنان در فضاهای مجازی منعکس می کنند این خانواده از خانواده های مومن، متدین به نظام، امام و به شهدا و متدین به مسیر ولایت و رهبری و انقلاب است، چرا عده ای از خدا بی خبر چنین چیز هایی را می گویند؟و جالب این است که بعضی هایی چنین می گویند که کوچکترین آشنایی با این خانواده نداشته و ندارند.
وی بیان کرد: همه آنچه دشمنان داخلی و خارجی به زبان می‌آورند و به دروغ منتشر می‌کنند از محضر این خانواده پاک، مومن و انقلابی و مردم  سلحشور این منطقه  به دور است و این حرف ها هیچ سنخیتی با هویت مردم و فرزندان این منطقه ندارد و به شخصه در این مکان مقدس و در مقابل امام و شهدا شهادت می دهم آنچه که در مورد این خانواده گفته می شود دروغ محض است.
طاهری گفت: عده ای دنبال سوء استفاده از هر موضوعی هستند و  سفره نان آنها بر مصیبت‌های مردم پهن است و باید اندکی به خود بیایند و شعور پیدا کنند، این خانواده ، خانواده انقلاب است و اگر چه دختر ما را و سحر ما را شما مفتون کردید، اما بدانید این خانواده، خانواده ای بصیر است و این منطقه سرزمین مردمانی با بصیرت و ولایت مدار است.
وی در این مراسم افزود: ما به نیابت از مردم این منطقه و این خانواده ی متدین و انقلابی اجازه نخواهیم داد از بستر مصیبت های ما  برای شما آب و نانی مهیا شود و اجازه نخواهیم داد مسیری که بر آن باور و اعتقاد داریم را منحرف کنید.
وی در پایان گفت: ما مصیبت زده ایم اما با صراحت می گوییم اجازه نخواهیم داد از مصیبت ما شما خوشه ای برای نفهمی هایتان بچینید و ما در مقابل امام، نظام و شهدایمان متعهد بوده و هستیم.

به گزارش ایرنا، روز پنجشنبه نیز مرکز اطلاع رسانی قوه قضاییه اعلام کرد : جمعی از مسئولان قضایی با دستور و به نمایندگی از رئیس قوه قضاییه در مراسم ترحیم سحر خدایاری در شهرکرد حضور یافتند و مراتب دلجویی و تسلیت رئیس دستگاه قضایی را به خانواده این دختر جوان ابلاغ کردند.

همچنین غلامحسن اسماعیلی رئیس حوزه ریاست و سخنگوی قوه قضاییه در تماسی تلفنی، ضمن تسلیت و دلجویی از پدر مرحوم خدایاری از مواضع هوشمندانه او در گفتگو با رسانه‌ها که مانع از تحقق اهداف بیگانگان و برخی دنباله‌های داخلی شان شده است، قدردانی کرد.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =