رویکرد سازمان فنی و حرفه ای اصفهان جلب مشارکت بخش خصوصی است

اصفهان – ایرنا – مدیرکل فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: این سازمان با توجه به تاثیر تحریم‌ها روی منابع دولتی و کاهش اعتبارات، از رویکردهای نوین برای جلب مشارکت بخش خصوصی بهره گرفته است.

آرش اخوان عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این پیوند، سازمان فنی و حرفه ای، رویکرد مشارکت جدی با بخش خصوصی در قالب آموزشگاه‌های آزاد و صنوف و صنایع را در پیش گرفته‌ است.

وی با تاکید بر آموزش‌های دوگانه مهارتی خاطرنشان کرد: بر اساس نخستین تفاهمنامه مشترکی که با برخی از اتحادیه‌های صنفی استان منعقد شده است تا ۵۰ درصد از آموزش‌های مهارتی در کارگاه‌ها و ۵۰ درصد در واحدهای صنعتی و صنفی ارائه شود.

 اخوان یادآور شد: بر این اساس کارآموز در مرحله نخست روی طرح‌های تخیلی، بدون استفاده از ابزارهای نوین کار می‌کند سپس با ادامه آموزش در واحد صنفی و صنعتی به مهارت لازم دست می‌یابد.

 به گفته وی، نظام آموزش دوگانه به دنبال رویکرد کار در محیط واقعی و ایجاد اشتغال است.
مدیرکل فنی و حرفه ای اصفهان خاطرنشان کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای آموزشی هزینه‌بر است اما سهم آموزش مهارت، کمتر از ۱.۶درصد است.

 مدیرکل فنی و حرفه ای استان اصفهان تاکید کرد: نیروی ماهر می‌تواند علاوه بر رونق تولید، کیفیت محصولات را ارتقا دهد و بهبود ببخشد.

با اشاره به اینکه بخش مهمی از مشکل کنونی اشتغال ناشی از ضعف یا نبود نیروی ماهر است، افزود: این در حالیست که در ایران به‌ویژه استان اصفهان نیروی جوان و کارآمد وجود دارد که نیازمند آموزش مهارت و هدایت به سمت بازار کار است.

سالانه حدود۶۰ هزار نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان، آموزش‌های لازم را فرامی‌گیرند.
بیش از ۶۵ درصد از افرادی که تاکنون در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان آموزش دیده اند، وارد بازار کار شده‌اند.
اکنون دستِ کم یکهزار حرفه مهارتی در بخش‌های صنعت، خدمات فنی، گردشگری، آی تی، آی سی تی و مشاغل خانگی در۵۴ مرکز آموزش فنی و حرفه ای و بالغ بر یکهزار و ۲۰۰ آموزشگاه بخش خصوصی استان اصفهان ارائه می‌شود.

۶۹۹۴/۶۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =