توسعه گردشگری زمینه‌ساز اشتغالزایی جوانان است

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: صنعت گردشگری و توسعه آن از عوامل موثر در ایجاد زمینه‌های اشتغال برای جوانان در استان است.

به گزارش ایرنا، مهرداد سالاری روز پنجشنبه در آیین رونمایی از لوگوی رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ که در سرسرای اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد، اظهار داشت: گردشگری در تمام دنیا توسط بخش خصوصی انجام می شود، دولت نیز دست اندازها و موانع موجود را مرتفع می کند.
او در ادامه تصریح کرد: یکی از اصلی ترین پایه های گردشگری ارتباطات است که خوشبختانه استان کرمانشاه در زمینه ارتباطات کارهای خوبی انجام داده از جمله شبکه ارتباطی ملی و بین المللی استان بسیار خوب است.
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه افزود: به واسطه موقعیت قرارگیری استان، می توان با ۲ ساعت به صورت زمینی به مراکز استان های مجاور دسترسی داشته باشیم.
سالاری عنوان کرد: از ورودی استان تا خسروی از نعمت بزرگراه برخورداریم و برای ارتباط با مراکز استانها نیز از ارتباطات جاده ای درجه یک بهره مند هستیم.
او اضافه کرد: آزاد راه نیز از تهران تا همدان رسیده و تلاش می کنیم با مشارکت بخش خصوصی این آزاده راه را تا مرز خسروی امتداد دهیم.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی آزادراههای شرقی و غربی نیز توسط بخش خصوصی و با اعتبار حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در حال انجام است.
سالاری با بیان اینکه شبکه ریلی تا کرمانشاه رسیده و تا اسلام آباد با زیرسازی ۶۰ درصد در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال آینده نیز عملیات روسازی شبکه ریلی اسلام آباد نیز انجام شود.
وی گفت: از اسلام آباد تا مرز خسروی نیز ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که این شبکه در آینده به خانقین عراق متصل خواهد شد.
معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه اظهار کرد: برای نخستین بار پس از انقلاب عملیات بازسازی باند فرودگاه در حال انجام است و تا پایان سال آینده به روز خواهد شد.
وی با بیان اینکه در ایام اربعین تعداد ۱۳۰ رام به پروازهای داخلی اضافه می شود، اظهار کرد: هشت رام به تهران و دو رام به مشهد اضافه خواهد شد که اگر به طور متوسط ۶۰۰ مسافر برای هر رام در نظر بگیریم حدود ۶ هزار نفر در هفته به استان خواهند آمد یا خارج خواهند شد.
سالاری در ادامه با اشاره به اینکه مخاطبین گردشگری محلی، منطقه ای، ملی و یا بین المللی هستند، تصریح کرد: باید خطوط جدید گردشگری با توجه به سلایق گردشگران تعریف شود.
این  مسیول در خاتمه اظهار داشت: استان کرمانشاه در زمینه آثار تاریخی، طبیعت چهار فصل، حیات وحش، پیشینه تاریخی و مذهبی بسیار مهم است که این قابلیت ها زمانی بالفعل می شوند که به نحو احسن از آن استفاده شود.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

سرخط اخبار استان‌ها