فرماندار تیران: قانون شوراها به اصلاح‌ ساختاری نیاز دارد

اصفهان- ایرنا- فرماندار تیران و کَروَن گفت: قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا برغم تغییرات و اصلاحاتی که داشته، همچنان با مشکلات و ضعف‌هایی روبروست که نیاز به بازنویسی دارد.

مجید حججی روز پنجشنبه در نشست تکریم و معارفه شهردار تیران افزود: تشکیل نهاد شوراهای اسلامی در توسعه خدمت‌رسانی و کمک به رفع نیازهای شهرها و روستاها موثر بوده اما باید مشکلات آن نیز رفع شود.

وی نبود پشتوانه قانونی برای خدمت شهرداران متعهد در بازه زمانی مشخص را از مشکلات قوانین شوراها و انتخاب شهرداران اعلام کرد و افزود: انتخاب بازیکن یک تیم پیش از اتمام قراردادش با تیم دیگر امکانپذیر نیست و فدراسیون‌های ورزشی با مشاهده چنین تخلفی، متخلف را محکوم به پرداخت خسارت می کند اما چنین موضوعی در قانون شهرداری‌ها وجود ندارد.

وی یادآورد: این ضعف سبب انتخاب یک شهردار در حین انجام وظیفه برای یک شهر دیگر می‌شود و خسارت چنین اتفاقی به مردم و شهرها وارد می شود.

فرماندار تیران و کرون ادامه داد: اعضای شوراهای اسلامی شهرها باید با تدوین مرامنامه و اخذ تعهد از شهردار منتخب مانع از ترک مسوولیت آنها در حین انجام کار شوند.

وی درآمد پایدار برای شهرها را از ضرورت‌های کار شهرداری‌ها بیان‌ کرد و گفت: کمبود اعتبارات و نبود درآمد پایدار موجب اخلال در کار شهرداری‌ها می شود.

به گفته حججی، گردشگری یکی از مولفه‌های مهم اقتصادی برای توسعه شهرها و روستاهای تیران و کرون است.

در این نشست از فعالیت ۲۱ ماهه پیمان شکرزاده در تصدی شهرداری، تیران تقدیر و حسن شفیعی به عنوان شهردار این شهر منصوب شد.

۲ ماه پیش اعضای شورای اسلامی شهر گلپایگان پیمان شکرزاده را به عنوان شهردار انتخاب کردند.

حسن شفیعی پیش از این شهردار علویجه، گلدشت و مدیر منطقه ناژوان اصفهان بوده است.

تیران و کرون دارای ۴۲ روستای دارای شورای اسلامی و سه شهر است.

شهرستان تیران و کرون در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

۷۱۳۱/۶۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =