۴۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرداری‌های اصفهان پرداخت شد

اصفهان- ایرنا- مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان گفت: امسال چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل مالیات ارزش افزوده و آلایندگی، به شهرداری‌های استان اختصاص یافته است.

علی اصغر ذاکری هرندی روز پنجشنبه در نشست تکریم و معارفه شهردار تیران در سالن فرمانداری تیران و کرون افزود: این‌ اعتبار بر اساس قانون، بین ۱۰۷ شهر استان اصفهان توزیع شده است و در ادامه سال نیز این فرایند ادامه دارد.

وی یادآور شد: این اعتبار درآمد پایداری برای شهرداری‌ها نیست.

وی ادامه داد: برای تامین درآمد پایدار شهرداری‌ها باید کار شود و گردشگری یکی از فرصت‌ها برای ایجاد درآمد پایدار است.

ذاکر هرندی با بیان اینکه ۵۵ درصد از شهرداری‌های استان وام برای احیای بافت فرسوده و توسعه گردشگری دریافت کرده اند، خاطرنشان کرد: این اعتبار فرصت خوبی برای توسعه گردشگری است و این موضوع باید در تمام شهرهای استان توسعه پیدا کند.

 مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان به ضرورت معرفی ظرفیت‌های گردشگری محلی به کل کشور و عرصه‌های بین المللی اشاره کرد و گفت: با معرفی این قابلیت‌ها امکان جذب گردشگر فراهم می شود و این کار سبب ایجاد درآمد پایدار برای مدیریت شهری خواهد شد.

وی اضافه کرد: تیران به عنوان یک قطب گردشگری در منطقه غرب اصفهان دارای قابلیت و جایگاه خاصی است که باید به آن پرداخته شود.

به گفته مدیرکل امور شهری استانداری اصفهان، تلاش‌ مدیریت شهری باید بر توسعه پایدار، بهبود خدمات و ارتقای شرایط کاری و افزایش رفاه و آسایش متمرکز باشد تا اینکه این نهاد با خدمت رسانی موثر خود مانع از مهاجرت مردم بشود.

وی اضافه کرد: مدیریت شهری باید انگیزه و امید را در بین مردم توسعه بدهد تا نشاط و شادی و امید به زندگی در شهروندان افزایش یابد.

در این نشست از فعالیت ۲۱ ماهه پیمان شکرزاده در تصدی شهرداری تیران تقدیر و حسن شفیعی به عنوان شهردار این شهر منصوب شد.

دو ماه پیش اعضای شورای اسلامی شهر گلپایگان پیمان شکرزاده را به عنوان شهردار انتخاب کردند.

حسن شفیعی پیش از این شهردار علویجه، گلدشت و مدیر منطقه ناژوان اصفهان بوده است.

استان اصفهان دارای ۱۰۷ شهر و شهرداری است که اصفهان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد و کاشان جزو کلانشهرهای این استان محسوب می شوند.

شهرستان تیران و کرون در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

۷۱۳۱/۶۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =