۲۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۳
کد خبرنگار: 2837
کد خبر: 83473224
۰ نفر

برچسب‌ها

نبرد انتهای جدولی‌ها در لیگ برتر فوتسال کشور برای بقا

شیراز- ایرنا- تیم‌های ارژن شیراز و هایپر شاهین شهر اصفهان که هم اینک در انتهای جدول لیگ برتر فوتسال کشور قرار دارند برای فرار از سقوط و بقا می‌جنگند ، نبرد این دو تیم همسایه می‌تواند جذابیت‌های زیادی برای ورزش دوستان داشته باشد.

دیدار این دو تیم بیست و دوم شهریورماه از هفته دوازدهم این رقابت‌ها در ساعت ۱۸ در سالن ورزشی شهید ابوالفتحی شیراز برگزار می‌شود.

تیم هایپر شاهین شهر هم اینک با ۸ امتیاز در رده دوازدهم و تیم‌های ارژن شیراز و آذرخش بندرعباس هم با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر به ترتیب در رده سیزدهم و چهاردهم  لیگ ۱۴ تیمی قرار دارند.

شرایط تیم ارژن شیرازبه گونه‌ای است که باید از این دیدار حساس با دست پُر باز گردد، اگر چه شرایط تنها نماینده فارس در لیگ برتر چند سالی است به دلیل مشکلات مالی خوب نیست.

 چند سالی است که باشگاه ارژن در واپسین روزهای آغازین لیگ برتر تصمیم به شرکت در مسابقات می‌کند از این رو فرصتی برای بستن تیم باقی نمی‌ماند و بازیکنان زیادی هم از این تیم جدا می‌شوند.

امسال هم در آخرین لحظه تصمیم گرفته شد تا این تیم حضور یابد و حمیدرضا کمالی سرمربی این تیم مجبور شد برای حفظ سهمیه فارس در لیگ برتر با بازیکنان تیم های پایه شرکت کند که این امر نیز با سایر تیم‌هایی که خوب سرمایه گذاری کرده اند، قابل قیاس نیست.

نباید از شاگردان حمیدرضا کمالی سرمربی تیم ارژن انتظار معجزه داشت چرا که این تیم تا بخواهد تجربه کسب کند باید تاوان سختی حتی به قیمت سقوط پس  بدهد و یا با گل به خودی پیروزی را با مساوی عوض کند.

تا پایان نیم فصل لیگ برتر فوتسال تنها یک بازی باقی مانده اما پس از این  باید دست اندرکاران باشگاه قدیمی ارژن بفکر چاره برای تقویت تیم باشند در غیر این صورت تنها نماینده فارس در پایان مسابقات باید با لیگ برتر خدا حافظی کند .

هیات فوتبال فارس که مسئولش تخصص در فوتسال دارد، باشگاه ارژن و اداره کل ورزش جوانان فارس اگرچه نمی توانند طبق قانون به تیم‌های حرفه ای کمک کند اما باید برای حفظ سهمیه فارس چاره اندیشی کنند و در نیم فصل برای تقویت تیم دست بکار شوند.

در صورتی که تیم ارژن دیدار برابر تیم شاهین شهر اصفهان را با موفقیت پشت سر بگذارد به تعطیلات نیم فصل خواهند رفت و در این مدت کوتاه نیز باید به فکر تقویت این تیم  جوان باشند .

اتفاقا بازیکنان جوان ارژن  طی ۱۱ بازی برگزار شده بازی‌های خوبی را از خود به نمایش گذاشته‌اند و در نهایت مغلوب عدم تجربه در برابر تیم‌هایی که خوب سرمایه گذاری کرده اند، شده اند.

در آن سوی میدان نیز تیم هایپر شاهین شهر می داند که در خانه حریف بازی سختی با تیم میزبان دارد از این رو احتیاط را پیشه خواهد کرد و بدنبال اشتباه بازیکنان ارژن است تا به خواسته خود برسد.

بازیکنان تیم ارژن باید مواظب حریف خود باشند و اجازه ندهند از فرصت‌ها استفاده نمایند چرا که در صورت دریافت گل کار را برای خود سخت تر خواهند کرد .

تیم ارژن در این بازی حساس  نیاز به حمایت تماشاگران شیرازی دارد تا با کمک آنها عرصه را بر حریف خود تنگ کرده و در نهایت منجر به پیروزی تیم شهرشان شود .

درمسابقات فوتسال لیگ برتر۱۴ تیم شرکت دارند که پس از انجام ۲۶ بازی تیم نخست جدول به عنوان نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا در سال ۹۹ شرکت خواهد کرد و ۲ تیم انتهای جدول هم به لیگ دسته یک سقوط خواهند کرد.

هم اینک تیم  گیتی پسند اصفهان با ۲۲ امتیاز در  صدر جدول به سر می برد و تیم های سن ایچ ساوه و فرش آرا مشهد هم به ترتیب با ۲۰ و ۱۹ امتیاز در تعقیب صدرنشین هستند.

۹۶۰۰ / ۶۱۱۳

اخبار مرتبط