حرفه‌آموزی عملی در دانشگاه گامی مهم برای اشتغال جوانان است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: ورود دانشگاه‌ها به حوزه حرفه‌آموزی دانشجویان گامی مهم برای ایجاد بازار کار و اشتغال بیشتر جوانان تحصیل‌کرده می‌باشد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در بازدید از طرح‌های تحولی و سرای نوآوری دانشگاه آزاد اردبیل افزود: ایجاد مراکز فن‌آوری و دانش‌بنیان در محل دانشگاه‌ها می‌تواند به توسعه کارآفرینی و اشتغال دانش‌آموختگان منجر شود.

وی بیان کرد: لازم است دانشجویان با گذراندن دوره‌های آموزشی و مهارت‌آموزی در محیط کسب و کار دانشگاهی نسبت به دریافت تسهیلات و خوداشتغالی اقدام کنند.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به اقدامات علمی و فن‌آورانه برخی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل نسبت به حمایت از این واحدها و خرید تولیدات آنها توسط دستگاه‌های اجرایی قول مساعد داد.

وی تشریح کرد: لازم است دستگاه‌های اجرایی داخل استان با حمایت از این واحدهای کارآفرین زمینه اشتغالزایی در سطح بالاتر و کارآفرینی بیشتر را برای دانشجویان و جوانان فراهم کنند.

بهنام‌مجو خواستار ارتباط بیشتر دانشگاه با پارک علم و فناوری برای عملیاتی‌کردن طرح‌ها و ایده‌های علمی شد.

استاندار اردبیل از واحدهای فعال زیرمجموعه دانشگاه آزاد از جمله کارگاه تولید لامپ‌های ال ای دی با بالاترین بهره‌ نوری، تولید داروهای گیاهی، آموزش مهارت ساخت و تعمیر طلا و جواهر، مرکز سنجش سلامت و استعدادیابی ورزشی، آکادمی ورزشی فرهیختگان، کارگاه تولید خودرو کارتینگ پیشرفته، تولید زغال بهینه و بدون آلودگی محیطی، کارگاه ماشین‌سازی اردبیل، آسفالت رنگی و سالن‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی بازدید و از همت این دانشگاه در راستای حمایت از کارآفرینی تقدیر کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل هم در این بازدید گفت: این واحد با اجرای طرح‌های تحولی و توسعه سرای نوآوری زمینه کارآفرینی و اشتغال جوانان استان را فراهم کرده است

دکتر اسحق رسولی با اشاره به ۱۱ محصول تولید شده در مراکز رشد و واحدهای فناور این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با حمایت از دانشجویان، استادان و جوانان صاحب‌ایده آنها را به مراکز رشد و واحدهای فناور هدایت کرده و با حمایت همه‌جانبه از ایده تا تجاری‌سازی در کنار پژوهشگران خواهد بود و ضمن حمایت و سرمایه‌گذاری اولیه، زمینه اشتغال و کارآفرینی دانشجویان و دانش‌آموختگان را فراهم می‌کند.

وی به فعالیت گروه‌های آموزشی دانشگاه در ارائه طرح‌های پژوهشی و توسعه‌ای در راستای حل مسائل و مشکلات منطقه‌ای و کشوری اشاره و اظهار کرد: هر گروه آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک واحد خودگردان استراتژیک تعریف شده این موضوع هم نقطه‌ قوت برای دانشگاه محسوب می‌شود و هم می‌تواند با هم‌فکری و هم‌افزایی در ارائه خدمات به جامعه و حل مسائل مؤثر واقع شود.

۶۰۱۸/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =