طرح ارتقای عرضه گوشت مرغ در ۶۸ کشتارگاه اجرا می‌شود

بجنورد- ایرنا- طرح ارتقای کیفیت تولید گوشت مرغ با رویکرد صادرات این محصول، از مهرماه امسال در ۶۸ کشتارگاه کشور اجرایی می‌شود.

رئیس سازمان دامپزشکی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بخش های مختلف اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس این طرح باید در ارائه گوشت تولیدی ضوابط خاصی رعایت شود که با تجهیز ۶۸ کشتارگاه به خط ۲ کشتار، تخلیه و بسته بندی اتوماتیک زمینه این امر فراهم شده است.

علیرضا رفیعی پور گفت: مرغ های استحصال شده در این کشتارگاه ها، با وزن ۱.۲ تا ۱.۸ کیلوگرم است که البته اولویت ما، تامین بازار داخل و سپس صدور این فرآورده دامی است.

وی افزود: فرآورده های خام دامی کشور به مقصد کشورهای قطر، عمان، عراق، افغانستان و برخی دیگر از کشورهای آسیای میانه صادر می شود و صادرکنندگان تلاش دارند تا در بازار کشورهای اروپایی، روسیه و ترکیه هم حضور یابند.

وی گفت: در چند ماه گذشته حدود ۱۴ هزار تن تخم مرغ تولیدی کشور صادر و حدود هزار تن گوشت مرغ هم راهی بازارهای خارج کشور شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی خاطرنشان کرد: برای ارتقای توان رقابتی کشور در بازار خارج، تلاش ما این است که در آینده ۲۶۰ کشتارگاه، به خط ۲ مجهز شود.

رفیعی پور افزود: سالانه سه میلیون تن فرآورده دامی از کشور، صادر می شود.

وی درباره واردات گوشت هم گفت: دنبال این هستیم تا با صنعتی شدن دامداری ها، بهره وری در دامپروری افزایش یابد و با توسعه تولید دام، واردات گوشت به صفر برسد.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: اکنون سالانه ۱۰۰ تا ۱۴۰ هزار تن گوشت وارد کشور می شود و نیاز سالانه کشور به این محصول ۹۰۰ هزار تن است.

۷۱۸۵/۵۱۳۲ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =