رتبه‌بندی فرمانداری‌های آذربایجان‌غربی توسط وزارت کشور اعلام شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: رتبه‌بندی ارزیابی عملکرد فرمانداری‌ها در ۶ محور تخصصی و ٢ محور عمومی از سوی وزارت کشور اعلام شد.

رسول مقابل روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محورهای تخصصی که ملاک ارزیابی قرار گرفته شامل ارتقای امنیت پایدار داخلی، توسعه مشارکت و نشاط سیاسی، هماهنگی امور اجتماعی و فرهنگی، توسعه شهری و روستایی، مدیریت بحران و هماهنگی امور اقتصادی بود.
وی اضافه کرد: ۲ محور عمومی نیز شامل صیانت از حقوق شهروندی و ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد است که تمامی فرمانداری‌های استان براساس این محورها مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: در این فرآیند دفاتر متناظر در استانداری و کارشناسان دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی، نظارت لازم را بر روند این فرآیند اعمال کرده‌اند.

«مقابل»، افزود: پس از بررسی و اعمال امتیازات نهایی از سوی دفاتر ستادی وزارت کشور و جمع بندی امتیازات در بستر سامانه مدیریت عملکرد سازمان (تسما)، رتبه‌بندی توسط سامانه انجام شده و نتایج از طریق وزارت کشور ابلاغ شد.
وی بیان کرد: طی هفته دولت و در جشنواره شهید رجایی طبق ابلاغ وزارت کشور از فرمانداری ارومیه که رتبه اول را در بین فرمانداری‌های استان کسب کرده بود تجلیل به عمل آمد.

وی ادامه داد: امتیاز ارزیابی عملکرد تمامی فرمانداری‌های استان نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته و در مجموع متوسط امتیاز فرمانداری‌های استان از رشد ٧.۵ درصدی برخوردار بوده است.
جشنواره شهید رجایی چندسالی است که برای انتخاب و معرفی دستگاه‌های اجرایی برتر برگزار می‌شود و دستگاه‌های برتر استانی به مرحله کشوری نیز معرفی می‌شوند.
۹۹۱۸‪/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =