بیش از سه میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی در کامیاران ابلاغ شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کامیاران گفت: امسال در مرحله اول ابلاغ تسهیلات مشاغل خانگی سه میلیاردو ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار در این شهرستان ابلاغ شده است.

داریوش رستمی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عاملیت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی کامیاران در سال جاری برعهده بانک‌های عامل توسعه تعاون و رفاه کارگران است.

وی با اشاره به اینکه سهم این بانک‌ها هر کدام ۵۰ درصد از این میزان اعتبار است اضافه کرد:  متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی می‌توانند برای ثبت نام به سامانه مشاغل خانگی به آدرس   www.mashaghelkhanegi.ir مراجعه کنند.

رستمی زاده افزود: این اعتبار میان ۶ دستگاه فنی وحرفه ای، ارشاد اسلامی، مرکز حرفه آموزی شهید لاجوردی، انجمن صنفی کارگران، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی با عاملیت بانک های رفاه و توسعه تعاون تقسیم شده است.

وی گفت: این تسهیلات به افراد دارای مدرک و مجوز از این ۶ دستگاه‌های پرداخت می‌شود و اولویت با افرادی است که قبلا ثبت نام کرده‌اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کامیاران با اشاره به اینکه در سال گذشته ۹ میلیاردو ۳۸۰ میلیون ریال اعتبار به شهرستان ابلاغ  شده بود یادآورشد: از این میزان اعتبار ۹ میلیارد و ۳۰ میلیون ریال آن پرداخت شده است.

 رستمی زاده با بیان اینکه براساس آمار این میزان اعتبار به ۱۵۲ طرح پرداخت شده اضافه کرد: ۹۵ درصد این اعتبارات جذب شده است.

وی اظهار داشت: مشاغل خانگی موجب امکان مشارکت اعضای خانوار برای انجام یک فعالیت اقتصادی مشترک، جلوگیری از رفت و آمدهای غیر ضرور، صرفه جویی در هزینه ها، در کنار خانواده بودن و مدیریت زمان برای انجام کار است.

۷۳۴۹ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =