«الحسین یجمعنا» شعار محوری پیاده روی عظیم اربعین است

قم – ایرنا – نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر تلاش هنرمندانه برای ثبت و معرفی عظمت پیاده روی اربعین حسینی در تاریخ گفت: شعار «الحسین یجمعنا» به عنوان شعار محوری پیاده روی عظیم اربعین حسینی انتخاب که پوستر آن نیز طراحی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، روز پنجشنبه در مراسم رونمایی از پوستر و لوگوی شعار اربعین ۹۸  در سالن همایش های حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در قم، افزود: پیاده روی اربعین میراث ایثارگری های آقا اباعبدالله الحسین(ع)  است که سر و دست خود را در این مسیر دادند و اگر آن اخلاص ها نبود، امروز پیاده روی عظیم اربعین رقم نمی خورد.

وی با بیان اینکه اگر واقعیت کربلا برای هر انسانی بیان شود، در این مسیر گام برخواهد داشت، اظهار داشت: حضور افراد اهل کتاب از مذاهب غیر اسلامی در راهپیمایی عظیم اربعین نشان از عمق اثرگذاری حرکت اباعبدالله(ع) است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، استفاده از زبان هنر برای معرفی ابعاد و پیام عظیم اربعین را بسیار ضروری دانست و تاکید کرد: پیام عاشورا و قیام اباعبدالله(ع) بسیار اثرگذار است و رسانه ها باید این پیام مظلومیت سیدالشهدا را به گوش دنیا برسانند.

نواب، با بیان اینکه اسلام آئینی برای نجات بشریت است، تاکید کرد: باید با استفاده از ظرفیت های رسانه ای با استفاده از زبان هنر، برای گسترش و معرفی فرهنگ و پیام سیدالشهدا(ع) به عنوان عاملی برای ظهور امام زمان(عج) به مردم دنیا اقدام کرد و از ظرفیت عظیم پیاده روی اربعین در این زمینه بهره برد.

وی با بیان اینکه اربعین سال گذشته «حب الحسین یجمعنا»بود که به دلیل جامعیت این شعار، شعار امسال با عنوان «الحسین یجمعنا» انتخاب شده که نسبت به سال گذشته خلاصه تر شده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، با تاکید بر اینکه پیامبران دارای شعار مشترک در طول تاریخ بودند افزود: اطاعت از خدا و تمسک به قرآن از شعارهایی است که اسلام بر آنها تاکید کرده است.

نواب، اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) برای هر جنگی متناسب با آن شعاری الهی و آسمانی انتخاب کردند که این سنت نبوی نیز مورد تاکید و توجه اهل بیت(ع) بوده است.

وی، با اشاره به ویژگی های شعار، ادامه داد: الهام بخش بودن، حیات بخش بودن، دربرگیرنده آرمان ها، شایسته و هدفمند بودن، توجه به ارزش ها و همچنین واقعی بودن از جمله ویژگی های هر شعار است.

در این آئین از پوستر، شعار و لوگوی اربعین حسینی رونمایی و شعار «الحسین یجمعنا» و رنگ قرمز برای مراسم اربعین امسال انتخاب شد.

 این پوستر توسط  یکی از هنرمندان قمی طراحی شده است.

تقدیر از خانواده طلبه شهید مدافع حرم محمد صادق صادقی زاده بخشهای دیگر این مراسم بود.

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha