اسرای دشت کربلا آگاهی بخش جامع شدند 

بوشهر-ایرنا- مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه درسپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: آگاهی و بصیرت برای حفظ انقلاب جایگاه مهمی دارد که در این زمینه اسرای دشت کربلا با حضور خود در صحنه آگاهی بخش جامعه شدند.

حجت الاسلام حسین دشتی روز پنجشنبه در جمع عزاداران حسینی در بوشهر افزود: پس از قیام عاشورا چنانچه اسرا در کوفه با مردم سخن نمیگفتند انقلاب امام حسین (ع) منحرف و دارای زاویه میشد. 

وی بیان کرد: اسرا در شام نیز با محوریت حضرت زینب(س) و امام زین العابدین (ع)در سخنرانی هایی آتشین مسیر انقلاب امام حسین(ع) را روشن کردند.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر ادامه داد: اسرای دشت کربلا همچنین به عنوان قهرمان بردباری در برابر مصیبت وارده و نمونه معجزه و آیه های الهی بودند که صبر را به زانو درآورده بودند.

وی یادآورشد: سخنرانی حضرت زینب (س)در شام چنان یزید را خوار و تحقیر کرده بود که او چاره ای جز بازگرداندن همراه با احترام آنها به مدینه نداشت.

دشتی گفت: در این دوران چنانچه سخنرانی حضرت زینب(س) نبود تغییری در جامعه اسلامی ایجاد نمی شد و حرکت امام حسین (ع)نیز در نطفه خفه میشد.

وی گفت: خاصیت اسرا علاوه بر ایجاد مظلومیت برای قیام امام حسین(ع) ایجاد روحیه اعتراضی و انقلابی گری و همچنین روضه خوانی های حضرت زینب (س)و امام زین العابدین(ع) که روشنگری های فراوانی در مورد ظلم و ستم یزیدیان را در پی داشته است.

دشتی یادآورشد:در شرایط کنونی نیز به تاسی از قیام کربلا داشتن روحیه انقلابی گری در برابر دشمن ضروری است و حتی اگر این انقلابی گری از ایران اسلامی گرفته شود دیگر کشور ما در جهان ارزش کنونی خود را نخواهد داشت.

وی افزود: بیشترین حربه ای که مستبکران با آن خود و نظام خود را بر مردم تحمیل می کنند ایجاد رعب و وحشت است که چنانچه این امر از دل مردم بیرون رود دیگر ترفند آنها اثری نخواهد داشت.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر یادآور شد: برای نمونه در ایران نیز شعارهای "مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل" هیبت و شکوه آنها را در هم شکسته و مردم دیگر از آنها نمیترسند.

وی افزود: امام خمینی (ره)نیز در دوران خود با بصیرت و تجربه تاریخی  برای جلوگیری از انحراف انقلاب از مسیر اصلی خود تلاش میکرد.

دشتی بیان کرد: امام هر جا که احساس می کرد انحراف و زاویه ای در روند تکاملی انقلاب درحال شکل گیری است در برابر آن ایستادگی میکرد.

وی گفت: امروز هم مقام معظم رهبری با بصیرت کامل مسیر انقلاب را کنترل و جلوی انحراف های احتمالی  آن را می‌گیرد.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =