آغاز نخستین تمرینات تیم فوتبال اترک خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- نخستین تمرینات تیم فوتبال اترک خراسان شمالی با ترکیب افزون بر ۹۰ درصدی بازیکنان غیربومی، روز شنبه زیر نظر فیروز کریمی، به منظور حضور قوی در لیگ دسته ۲ کشوری در ورزشگاه تختی بجنورد آغاز شد.

رئیس هیات فوتبال خراسان شمالی شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص اظهار داشت: تمرینات این تیم برای قطعی شدن حضور استان در لیگ تا ۱۷ شهریوماه با حضور بازیکنانی که بیشتر آنها غیربومی بودند در تهران برگزار شد که در پایان این مرحله اسامی ۱۴ بازیکن به فدراسیون فوتبال داده شد که ۱۳ بازیکن غیربومی و یک بازیکن بومی بودند.

حسین جعفرزاده با اشاره به تست گیری از بازیکنان از سراسر کشور در تهران به دلیل دسترسی راحت تر، افزود: در ادامه تمرینات این تیم باید ۲۱ نفر دیگر برای تیم انتخاب شوند که تا کنون قرارداد چهار نفر دیگر از بازیکنان غیربومی قطعی شده است.

وی یادآور شد: مجموع بازیکنان این تیم در نهایت شامل ۳۵ نفر مشتمل بر ۱۸ بازیکن بزرگسال در رده سنی آزاد، ۱۰ بازیکن رده سنی امید و ۷ بازیکن هم در رده سنی جوانان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از بازیکنان انتخابی سابقه بازی در لیگ دسته یک و لیگ برتر را دارند، خاطرنشان کرد: نهم مهرماه آخرین مهلت اعلام لیست نهایی بازیکنان این تیم است.

جعفرزاده اظهار داشت: تیم اترک خراسان شمالی ۲۷ شهریورماه اولین بازی رسمی خود را با تیم خیبر خرم آباد در ورزشگاه ۱۹ مهر بجنورد برگزار خواهد کرد و بازی های بعدی در تاریخ دوم مهرماه با تیم اروند خرمشهر و هفتم مهرماه با تیمی از تهران در همین محل خواهد بود.

وی افزود: این تیم به مدت ۶ ماه در مجموع ۲۴ بازی را در لیگ دسته دو کشور خواهد داشت.

جعفرزاده با اشاره به برنامه ریزی برای خرید تیم لیگ دسته یک برای خراسان شمالی، خاطرنشان کرد: علیرغم اقداماتا انجام شده، به دلیل حرکت غیراخلاقی و بدعهدی مسئولان تیم خونه به خونه بابل، فرصت حضور استان ما در لیگ دسته یک از دست رفت و در نتیجه امتیاز تیم دسته دومی مقاومت تهران خریداری شد.
وی با اشاره به کار سخت بازیکنان این تیم برای حضور خوب در لیگ دسته ۲ با توجه به زمان محدود باقی مانده تا بازی های لیگ، اظهار داشت: با این وجود با شرایط تیم فعلی امیدواریم به نتایج آرمانی برسیم.

هیات فوتبال خراسان شمالی بیش از ۶ هزار عضو دارد و در خراسان شمالی سه هزار بازیکن در رشته فوتسال و فوتبال سازمان یافته اند.

ط/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =