۲۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۶
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83472641
۰ نفر

برچسب‌ها

مسیرهای ارتباطی استان زنجان شلوغ و پرتردد است

زنجان - ایرنا - رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: همه مسیرهای ارتباطی به ویژه آزادراه‌های این استان شلوغ و پرتردد هستند.

سرهنگ عباس مظفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کلیه مسیرهای ارتباطی این استان به منظور شرکت هموطنان در دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان که بعداز ظهر چهارشنبه /۲۰ شهریور ماه جاری/ به حرکت درآمد، پرحجم و شلوغ شد و در زمان حاضر نیز به خاطر برگشت زائران حسینی، این وضعیت همچنان حاکم است.

وی از رانندگان خودروها خواست با دقت و احتیاط بیشتر و سرعت مطمئنه رانندگی کنند و به جهت پیشگیری از وقوع تصادفات احتمالی از هرگونه عجله و شتاب بی مورد خودداری کرده و جان خود، سرنشینان و دیگر مسافران را با خطر مواجه نسازند. 

 از ابتدای شهریور جاری تاکنون ۱۵ نفر بر اثر حوادث رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان جان باخته و تعدادی نیز مصدوم شده و به منظور مداوا و درمان به مراکز درمانی زنجان انتقال یافتند.

طی سه ماهه نخست امسال ۳۲۳ تصادف جرحی با ۴۱۷ مصدوم و ۶۵۱ فقره تصادف خسارتی در جاده‌های این استان حادث شد و بر اثر این حوادث ۴۵ نفر نیز کشته شدند که تعداد کشته‌ها در مدت مشابه پارسال ۴۶ نفر بود.

تیرماه سالجاری ۲۸ نفر از هموطنان و مدت مشابه پارسال نیز ۳۱ نفر در سطح مسیرهای ارتباطی استان زنجان بر اثر وقوع تصادف های رانندگی جان خود را از دست دادند و در مرداد ماه امسال نیز قریب ۲۵ نفر جان باختند.

استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

۶۰۸۴/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =