ممنوعیتی برای معاملات ملکی افراد غیربومی در لرستان اعمال نشده است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون فرماندهی انتظامی لرستان گفت: ممنوعیتی برای معاملات ملکی افراد غیر بومی در استان اعمال نشده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ رضا شیراوژن اظهار داشت: درپی انتشار نامه ای مربوط به فرماندهی انتظامی یکی از شهرستان های تابعه استان لرستان در فضای مجازی مبنی بر دریافت مشخصات خریداران ملکی در استان لرستان  به اطلاع می رساند صدور این گونه نامه ها برابر روش جاری در همه استانها به منظور کنترل تغییرات و آمایش جمعیتی و معاملات ملکی فارغ از هر گونه سوگیری قومیتی صورت می گیرد که این مهم از وظایف عمومی پلیس در سراسر کشور می باشد. 

وی بیان کرد: لازم به ذکر است که نامه فوق سال گذشته صادر شده و تاکنون نه تنها ممنوعیتی برای معاملات افراد غیر بومی در این استان اعمال نشده بلکه در بسیاری از موارد از این گونه معاملات در جهت توسعه اقتصادی استان استقبال شده است. 

وی افزود: استان لرستان با استان خوزستان از دیرباز دارای حسن همجواری تاریخی می باشد که این همراهی و همدلی در طول هشت  سال دفاع مقدس به اوج خود رسید.

وی بیان کرد: در آن دوران مردم شهید پرور لرستان پذیرای هموطنان گرانقدر از استان خوزستان بویژه عرب زبانان عزیزبوده ، که بیشتر آنها در شهرستان بروجرد ساکن و پیرو آن رابطه و علقه های سببی نیز بوجود آمده است.

سرهنگ شیراوژن ادامه داد: بعدها نیز در جریان سیل خوزستان و لرستان علیرغم مشکلات بوجود آمده مردم این  دو استان به یاری یکدیگر شتافتند. 

وی گفت: کسانی که با نیت سوء اقدام به انتشار این گونه مکاتبات نموده اند هدفی جز اختلاف افکنی و ایجاد شبهه در اذهان نداشته که قطعاً با هوشیاری مردم فهیم هر دو استان این نقشه نیز مانند سایر توطئه ها نقش بر آب خواهد شد. 

۳۲۱۰/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها