۲۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۴
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83472440
۰ نفر

برچسب‌ها

بهره کشی از  بی‌خانمان‌ها در کالیفرنیا

تهران- ایرنا- دادستان‌های فدرال آمریکا، ۱۲ مقام یک وزارتخانه‌ در کالیفرنیا را به بهره‌کشی از افراد بی‌خانمان به‌ عنوان نیروی کار اجباری متهم کردند.

به گزارش روز چهارشنبه تارنمای خبری نشریه «هیل»، دادستان های آمریکایی یادآور شدند که این مقام ها، از افراد بی خانمان در شش روز هفته ۹ ساعت در روز کار می کشیدند.

وزارتخانه یاد شده که در شهر «ال سنترو» کالیفرنیا دایر است، حدود ۳۰ مرکز را در آمریکا و مکزیک دایر کرده و مدعی است که مأموریت اش، درمان معتادان به مواد مخدر است.

این در حالی است که بر اساس کیفرخواست تنظیم شده، ‌این وزارتخانه در کنار نظارت بر افراد بی خانمان و اسکان آنها در مراکز توانبخشی گروه مذهبی، این افراد را غل و زنجیر کرده و مدارک شناسایی شان را برای جلوگیری از فرار، ‌توقیف کرده است. افراد بی خانمان در مدت اسکان در این مراکز، از مزایای رفاهی محروم شده اند.۹۱۰۹

بر اساس این گزارش، وزارت مزبور پنجره های برخی از این مراکز را میخکوبی کرده، به طوری که یک جوان هفده ساله برای فرار و برقراری تماس با پلیس، یکی از پنجره ها را شکسته است.

در کیفرخواست تنظیم شده، آمده است که قربانیان به جدایی اجباری از فرزندانشان در صورت ترک این مراکز تهدید شده اند.

«رابرت بروئر» وکیل دادگستری آمریکا در این خصوص گفت: در این کیفرخواست، مقام های کلیسا که برای افراد بی خانمان آسیب پذیر با وعده تأمین غذا و جای گرم، دعا می خواندند، به سوء استفاده از قدرت متهم شدند.

وی افزود: این افراد، به اسارت گرفته شده و از مزایای مالی، حق آزادی و برخورداری از شأن انسانی محروم شدند.

لس‌آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا، محل زندگی حدود ۶۰ هزار بی‌خانمان است که شب‌های خود را زیر سقف آسمان، درون خودروها، پناهگاه‌های دست‌ساز و پارک‌ها می‌گذرانند و روزانه سه نفرشان در خیابان‌ها می‌میرند.

لس‌آنجلس و حومه آن با حدود چهار میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین شهر ایالت کالیفرنیا و دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا پس از نیویورک است. این شهر همچنین مقام سومین شهر پرجمعیت در آمریکای شمالی را داراست.

لس‌آنجلس مرکز فرهنگی، مالی، و تجاری کالیفرنیای جنوبی است و هالیوود و بخش عظیمی از صنعت سرگرمی آمریکا در آن واقع است.

گزارش وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا در سال ۲۰۱۸ حاکی است؛ هر شب حدود ۵۵۳ هزار بی‌خانمان در آمریکا به سر می برند که ۱۷ صدم درصد جمعیت این کشور به شمار می‌آیند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =