وحدت جزیره قشم ثمره کار گروهی است

قشم - ایرنا - وحدت، اتحاد و یگانگی مردم قشم با وجود تفاوت‌های مذهبی در کشور مثال زدنی‌ است که تلاش‌ گروهی تمام مسوولان و علمای شیعه و اهل سنت در این منطقه آن را محقق کرد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم روز چهارشنبه در نشست با مبلغان دینی این شهرستان گفت: در این جزیره قوانین کشور در جامعه جاری است و هیچ تفاوتی با سرزمین اصلی ندارد.

حمیدرضا مومنی با اشاره به وضعیت گردشگری و مسافر پذیری سواحل و جاذبه‌های شهرستان قشم افزود: خطوط اصلی انقلاب از جمله شعائر مذهبی و دینی مانند مراسم های عزاداری، حجاب، خانواده شهدا، رزمندگان و جانبازان خطوط قرمزی است که در رسیدگی به آن غفلت نمی‌شود.

وی ادامه داد: در قشم نگاه ویژه‌ای به تبلیغات دینی وجود دارد و که باعث شده مولفه‌های دینی پر رنگ باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: سالیانه 6 میلیون مسافر از این جزیره دیدن می‌کنند و نقاط ضعف و قوت این جزیره به دیگر نقاط کشور صادر می شود و از این جهت نیاز است تا سیما و منظر اسلامی قشم حفظ شود.

وی افزود: دشمن در زمینه فرهنگی تلاش بسیاری می‌کند تا از اهمیت محرم و صفر بکاهد، اما مراسم عزاداری امام حسین(ع) هر ساله پر شورتر از گذشته برگزار می‌شود.

مومنی همچنین با اشاره به طرح سوالات و شبهات در فضاهای مختلف ادامه داد: ایران علما و آگاهان بسیاری دارد که همچون شهید مطهری می‌توانند به شبهات دینی پاسخ دهند.

وی اظهار داشت: از این رو باید فضا را فراهم کرد تا مردم سخنان خود را مطرح کنند و پاسخ سوالات خود را بیابند که در این راه با رسالت سیدالشهدا(ع) نیز بیشتر آشنا می‌شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه گفت: در جنگ اقتصادی کنونی، مردم به دلایل دینی و مذهبی پشتیبان نظام هستند، چرا که منشا مشکلات را می‌دانند.

وی افزود: آشکار است که این مشکلات توسط چه کسانی مدیریت می شود و به دلیل آگاهی مردم از این امر، دشمن در قرار دادن جامعه در برابر نظام با شکست رو برو شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =