۳۰ درصد واحدهای آموزشی شهرستان تایباد فرسوده و تخریبی است

مشهد- ایرنا- ۳۰ درصد واحدهای آموزشی شهرستان تایباد تخریبی یا فرسوده است که نیاز به مرمت و بازسازی دارند.

مدیر آموزش و پرورش تایباد روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون ۶ واحد آموزشی با ۳۰ کلاس درس در ۲ بخش مرکزی و میان ولایت، یک استخر دانش آموزی و یک واحد ورزشی در این شهرستان نیمه تمام هستند.

محمود آریامنش افزود: همچنین در حوزه ساخت فضاهای آموزشی سه واحد با ۱۲ کلاس در این شهرستان معطل تخصیص اعتبار می باشد که تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

وی از افتتاح هفت واحد آموزشی در روستاهای این شهرستان برای سال تحصیلی جدید خبر داد و اظهار داشت: همزمان با اول مهر ماه و آغاز سال تحصیلی ۳۰ کلاس درس به فضاهای آموزشی شهرستان تایباد افزوده خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته ۲۵ هزار و ۸۴۳ دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در این شهرستان مشغول تحصیل بودند که این تعداد در سال جاری پنج درصد افزایش یافته اند.

مدیر آموزش و پرورش تایباد افزود: استخر دانش آموزی این شهرستان یکی از مهمترین پروژه های نیمه تمام این منطقه می باشد که با گذشت بیش از هشت سال از آغاز ساخت آن همچنان نیمه تمام است.

آریامنش اظهار داشت: با توجه به پراکندگی بافت جمعیتی شهرستان تایباد پنج فضای آموزشی دیگر برای نقاط پر جمعیت این شهرستان مورد نیاز است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد با ۱۸۰ واحد آموزشی در مقاطع مختلف در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۷۴۹۴/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =