برای وحدت بین مسلمانان از ظرفیت مذاهب استفاده شود

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در بازدید از مراکز علمی پاکستان با بیان اینکه وحدت امروز اصلی‌ترین نیاز جهان اسلام است، گفت: تحقق وحدت بین مسلمین بدون توجه به ظرفیت مذاهب مختلف و به کارگیری آن‌ها امکان پذیر نیست.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه مذاهب اسلامی، «محمد حسین مختاری» ضمن تبیین اهداف و رسالت های دانشگاه مذاهب اسلامی به ویژه در مقابله با اندیشه های افراطی تاکید کرد.

وی ضمن موثر خواندن "همایش شریعت و قانون گذاری" که به همت شورای ایدئولوژیک در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد، گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی آماده است تجربه علمی خود را با شورای ایدئولوژیک پاکستان در میان بگذارد و از تجربیات این شورا نیز استفاده کند.

مختاری که برای دیدار و رایزنی با مراکز علمی، دانشگاهی و دینی پاکستان به این کشور سفر کرده است، در روز نخست سفر خود دیدارهای مجزا با سفیر و رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد و همچنین پروفسور قبله صادق ایاز رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان و اعضای این شورا داشت.

قبله ایاز در این دیدار با ابراز خرسندی از این دیدار و تقدیر از فعالیت های تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: بخش پژوهش شورای ایدیولوژی اسلامی مرکزی است که هر مساله ای را از منظر همه مذاهب می‌بیند و مورد بررسی قرار می‌دهد و دانشگاه مذاهب اسلامی در این بعد می‌تواند کمک کند.
وی با استقبال از مجله علمی فقه مقارن و مجله انگلیسی دانشگاه مذاهب اسلامی برای همکاری و عضویت در هیات تحریریه این مجلات اعلام آمادگی کرد.

در این دیدار دو طرف بر برگزاری نشست‌های علمی مشترک، فرصت های مطالعاتی، همایش ها و پژوهش‌های مشترک و استفاده از تجربیات دو کشور در بحث قانون گذاری با توجه به این که دو کشور از ظرفیت همه مذاهب بهره می‌برند، تاکید کردند.

 سال گذشته همایش مشترک ایران و پاکستان با موضوع «شریعت اسلامی و قانون گذاری در دنیای مدرن» با حضور رئیس و اعضای این شورا و به میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی در تهران برگزار شد.

 شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان نهادی قانونی و رسمی است که بر تدوین و تصویب قوانین در مجالس این کشور مطابق با قرآن و سنت نظارت دارد.

 استقبال سفیر ایران در پاکستان از همکاریهای دانشگاهی ایران با مراکز علمی و دینی پاکستان

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در سفر به پاکستان با حضور در سفارت ایران با « مهدی  هنردوست» سفیر  ایران در اسلام آباد دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار مختاری به معرفی دانشگاه مذاهب اسلامی و اهداف و رسالت های آن پرداخت و بر آمادگی دانشگاه مذاهب  اسلامی برای همکاری با دانشگاه‌ها و مدارس دینی پاکستان تاکید کرد.

 سپس سفیر ایران در اسلام آباد ضمن استقبال از همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی با مراکز علمی و دینی پاکستان تاکید کرد که باید با عقلانیت و شفافیت کارها را پیش ببریم.

  سفیر ایران در اسلام آباد رابطه ایران و پاکستان را یک رابطه عمیق خواند و همکاری‌های و تعاملات دانشگاهی را موجب بسط این همکاری ها عنوان کرد.


 اطلاعیه دانشگاه مذاهب اسلامی در مورد ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد
براساس اطلاعیه دانشگاه مذاهب اسلامی، فرایند ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ در داشگاه مذاهب اسلامی به ۲ صورت ثبت نام اینترنتی و حضوری انجام می شود که انجام هر دو نوع ثبت نام الزامی است.

در این اطلاعیه در مورد ثبت نام غیر حضوری بیان شده است: این نوع ثبت نام از تاریخ ۹۸/۰۶/۲۴ ساعت ۱۷ از طریق سایت دانشگاه مذاهب اسلامی شروع می شود. لازم است برای ثبت نام اینترنتی حتما از قبل، اسکن مدارک مورد نیاز که در ذیل این اطلاعیه آمده تهیه شده باشد  (عکس ۴*۳ با رزولوشن ۳۰۰dpi و فرمت jpg و بقیه مدارک با رزولوشن ۱۵۰dpi و فرمت jpg).

این اطلاعیه ادامه داده است: ثبت نام اینترنتی شامل مراحل زیر است:  ورود به سایت دانشگاه مذاهب اسلامی به آدرس سامانه آموزش: http://mazaheb.ac.ir  مشاهده سیستم اتوماسیون آموزش دانشگاه مذاهب اسلامی و درج شماره کاربری و رمز عبور و تایید آن (شناسه کاربری شما در این سامانه بر اساس فرمول مقابل است. شماره داوطلبیu۹۸۱ ورمز عبور کد ملی  است.پذیرفته شدگان سپس در منوی کاربر، منوی آموزش، منوی دانشجو، منوی پذیرش غیر حضوری را انتخاب و اطلاعات را تکمیل کنند.
 پرداخت شهریه  تکمیل اطلاعات پایه به صورت صحیح و تکمیل تک تک فرم های ثبت نام و تایید آنها انجام شود. بدیهی است که تکمیل هر یک از فرم ها اجباری است و در صورت تکمیل نکردن امکان ورود به فرم های بعدی وجود ندارد.

داوطلبانی که مرحله پیش ثبت نام خود را در سامانه تکمیل کرده باشند برای ثبت نام قطعی و تشکیل پرونده با همراه داشتن مدارک ذیل از ساعت ۱۰ صبح روز  دوشنبه 25 شهریور ما به دانشگاه مذاهب اسلامی مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه مذاهب اسلامی، فرم پذیرش غیر حضوری داوطلب، کارنامه  قبولی سازمان سنجش و آموزش کشور، اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن در دو نسخه، اصل کارت ملی و تصویر پشت و رو در دو نسخه، شش قطعه عکس ۳×۴ با زمینه سفید، مدرک وضعیت نظام وظیفه (مخصوص داوطلبین مرد)، اصل مدرک کارشناسی به همراه کپی مدرک (دو سری)، ارائه ریز نمرات از مقطع قبلی و تکمیل فرم های پذیرش در دانشگاه هنگام ثبت نام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =