چاووش اوغلو: وعده های انتخاباتی نتانیاهو، تحکیم نژادپرستی است

آنکارا- ایرنا- وزیر خارجه ترکیه گفت: وعده های انتخاباتی نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در راستای تحکیم نژادپرستی شکل گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تایم ترک در روز چهارشنبه، مولود چاووش‌اوغلو با بیان اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به پیام های غیرقانونی و تهدیدآمیز خود ادامه می دهد، تأکید کرد: ما تا به آخر از حقوق برادران فلسطینی مان دفاع خواهیم کرد.

چاووش اوغلو افزود: همان گونه که از سخنان نخست وزیر اسرائیل مشخص است، هدف وی تحکیم پایه های آپارتاید و نژادپرست می باشد. اما ترکیه در کنار برادران فلسطینی خود بوده و خواهد بود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهونیستی در آستانه تکرار انتخابات اسرائیل، در وعده های انتخاباتی خود از الحاق شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری در صورت پیروزی در این انتخابات سخن گفته است.

نتانیاهو دیشب در جریان سخنرانی انتخاباتی مدعی شد که شهرک های یهودی نشین و دره اردن در کرانه باختری را به سرزمین اشغالی الحاق می کند. درحالیکه وی پیش از انتخابات شکست خورده فروردین ماه نیز وعده الحاق بخشی از کرانه باختری به سرزمین اشغالی را داده بود.

وی در کمپین انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی که در تاریخ ۲۶ شهریور برگزار می شود، از هر گونه حربه ای برای تکیه زدن دوباره بر مسند قدرت استفاده می کند.

وعده نتانیاهو برای ادامه اشغال اراضی فلسطینی ها موجب خشم مقامات ارشد فلسطینی و محکومیت سخنان وی از سوی آنان شد.

محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان با اشاره به اینکه تصمیمات نتانیاهو بر خلاف قوانین بین المللی است، تاکید کرد که فلسطینی ها حق دفاع از حقوق خود و رسیدن به اهداف خود به هر وسیله ممکن را دارند.

وی تصریح کرد: اگر طرف اسرائیلی دره اردن، بحرالمیت و هر قسمتی از مناطق اشغالی فلسطین را الحاق کند، تمام توافقات با اسرائیل پایان خواهد یافت.

خبرگزاری وفا افزود: حنان عشراوی عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین نیز اعلام کرد؛ برنامه سیاسی نتانیاهو همیشه سرقت از منابع و سرزمین فلسطین و پاکسازی قومی مردم فلسطین بوده است.

وی ادعاهای نتانیاهو در مورد الحاق مناطقی از کرانه باختری به سرزمین اشغالی را "اعلام جنگ علیه مردم فلسطین" خواند.

سخنان "ماجرا جویانه" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد تصرف اراضی فلسطینی ها محکومیت هایی را نیز از سراسر کشورهای عربی و مسلمان به دنبال داشت.

قطر، اردن ، سازمان همکاری اسلامی و وزاری خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب سخنان نتانیاهو را به شدت محکوم کرده و عربستان هم در واکنش به صحبت های نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار نشست فوری وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی شد. 

فرار نتانیاهو و ادامه مقاومت

دیشب در جریان سخنرانی انتخاباتی نتانیاهو در منطقه اشدود، وی با شنیدن صدای آژیر خطر سخنرانی خود را نیمه تمام رها و به سمت پناهگاه فرار کرد. صهیونیست ها مدعی اند، روز گذشته از نوار غزه به "عسقلان" و "اشدود" در جنوب سرزمین اشغالی حملاتی صورت گرفته است.

ترس نتانیاهو از حمله گروه های مقاومت فلسطین و فرار وی به پناهگاه منجر شد تا اقدام او سوژه رسانه ها و موجب تمسخر رقبای انتخاباتی حزب لیکود شود. به نوشته تارنمای روزنامه جروزالم پست، اویگدور لیبرمن رهبر حزب "اسرائیل خانه ما" و گابی اشکنازی از رهبران حزب متحد "آبی سفید" نیز همزمان با به صدا در آمدن آژیر در همان مناطق پخش صدای آژیر در حال سخنرانی انتخاباتی خود بودند.

این دو که از رقبای اصلی نتانیاهو در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی به حساب می آیند، در حساب شخصی توئیتر خود فرار نتانیاهو را به شدت مورد تمسخر قرار دادند.

نخست وزیر اسرائیل علاوه بر محکومیت های خارجی و گزندهای لفظی رقبای داخلی با تهدید نیروهای مقاومت فلسطین نیز روبرو شد. جنبش حماس وعده انتخاباتی نتانیاهو مبنی بر الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی را بیانگر سیاست‌های خصمانه اسرائیل علیه ملت فلسطین، سرزمین و سرنوشتش دانست و با تاکید بر ادامه مقاومت این وعده را محکوم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha