۲۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 83472203
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۹۵ هزار زائر ماه محرم از مرز مهران تردد کردند

ایلام- ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: از ابتدای ماه محرم تا پایان عاشورای حسینی بیش از ۱۹۵ هزار نفر از مرز بین المللی مهران تردد داشته اند.

به گزارش ایرنا، نورالله دلخواه ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای ماه محرم تاکنون ۱۳۸ هزار و ۷۰۸ نفر از مرز مهران برای زیارت عتبات عالیات و شرکت در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی از مرز بین‌المللی مهران خارج شده اند.

وی با بیان اینکه همچنین ۵۶ هزار و ۷۰۶ نفر در ۱۰ روز اول محرم از مرز بین‌المللی مهران وارد کشور شده است، گفت: تنها در روز تاسوعای حسینی ۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر و در روز عاشورای حسینی نیز ۱۴ هزار ۹۴۵ نفر از مرز مهران تردد داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان ایلام با اشاره به اینکه مجموع تردد زوار حسینی در تاسوعا و عاشورای حسینی ۲۵ هزار و ۱۷۹ نفر بوده است، افزود: در روزهای نهم و دهم محرم مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی نیز ۱۱ هزار و ۱۷۰ هزار نفر از مرز مهران خارج و بیش از ۱۴ هزار وارد کشور شده اند.

دلخواه با بیان اینکه موج بازگشت زوار تاسوعا و عاشورای حسینی از کربلای معلی از طریق مرز بین‌المللی مهران از ظهر روز عاشورای حسینی آغاز شده است، یادآور شد: تمهیدات لازم برای بازگشت و انتقال زائران حسینی از مرز مهران به نقاط مختلف کشور فراهم شده است.
۷۱۷۷/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =