شتاب گرفتن اینترنت در ۱۲۲ روستای خراسان شمالی

بجنورد-ایرنا- با اجرای طرح های ارتباطی اتصال به شبکه ملی اطلاعات، از ابتدای امسال ۱۲۲ روستای خراسان شمالی از خدمات اینترنت پرسرعت بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: با اجرای این پروژه ها که با صرف ۳۰ میلیارد و ۸۳۹ میلیون ریال اعتبار به اجرا درآمده، شمار روستاهای برخوردار از شبکه اینترنت پرسرعت در این استان به 375 باب رسیده است. 

سیدعلی مرتضوی، با بیان اینکه برقراری شبکه اینترنت به 253 روستای خراسان شمالی از محل اجرای طرح پوشش خدمات اجباری ارتباطات وفناوری اطلاعات (یو.اس.او) صورت گرفته، افزود: توسعه پوشش تلفن و اینترنت همراه نسل ۳ و ۴ در ۶ روستای استان نیز با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اجرایی شده است.

وی گفت: تاکنون برای 783 روستای خراسان شمالی زیرساخت ارتباط مخابراتی فراهم شده است. 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی، طول شبکه اصلی فیبر نوری این استان را ۷۶۰ کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: این رقم نسبت به سال قبل ۱.۲۲ برابر شده است. 

وی افزود: یکی از مهمترین برنامه هایی که این اداره کل برای توسعه زیرساخت های ارتباطی شبکه ملی مخابرات در سال جاری دارد، اجرای فیبر نوری به طول ۲۲۵ کیلومتر در مناطق مرزی و محروم روستایی است.

وی اظهار داشت: این برنامه در مرحله تنظیم قرارداد است که با اجرای آن زیرساخت فناوری اطلاعات فراهم و امکان دسترسی و افزایش  پوشش اینترنت، دیگر سرویس ها و همراه اول نیز ممکن می شود.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.این استان یک میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک همراه اول دارد.

ضریب نفوذ اینترنت در خراسان شمالی ۷۶.۵۶ درصد است و این استان جایگاه ۱۷ این شاخص را در کشور دارد.

ب/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =