۱.۴ هزار میلیارد ریال گندم کشاورزان سمنان خریداری شد

سمنان ایرنا- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: ارزش خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان تاکنون به یکهزار و ۴۷۰ میلیارد ریال رسید.

محمدباقر منوچهری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به خرید ۸۴ هزار و ۱۲۸ تن گندم به صورت تضمینی در سال زراعی جاری در استان، ادامه داد: تاکنون ۹۹ درصد از مطالبه‌های گندمکاران سمنان پرداخت شد.
وی تصریح کرد: ارزش گندم‌های خریداری شده یک‌هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال است که براساس برنامه‌ریزی‌ها فرایند توزیع این محصول راهبردی در ماه‌های آینده در استان آغاز می شود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان افزود: اکنون ۲ انبار گندم سمنان و شاهرود تا پایان شهریور آماده خرید گندم از کشاورزان استان است.
وی بیان کرد: اجرای طرح نذر برای توزیع اقلام غذایی بین هیات‌های مذهبی در دستور کار دولت قرار دارد و هرساله در ماه محرم خدماتی از این دست به عزاداران حسینی ارایه می شود، ۱۲۹ تن شکر و ۱۲۱ تن برنج ویژه ماه محرم در روزهای گذشته در هشت شهرستان استان توزیع شد.
وی خاطر نشان کرد: توزیع برنج هندی و شکر مرغوب در محرم امسال در دستور کار شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان قرار داشت و با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی این اقلام غذایی بین هیات‌های عزاداری و مذهبی توزیع شد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه توزیع اقلام غذایی برای هیات‌های مذهبی ویژه ماه محرم و صفر است، گفت: براساس پیش‌بینی‌ها شرایط توزیع برنج و شکر در قالب طرح نذر تا یک‌ماه آینده در استان ادامه می یابد.
در سال زراعی ۹۸-۹۷ حدود ۲ میلیون و ۴۰ هزار هکتار گندم آبی و سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار گندم دیم و در مجموع پنج میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان‌های مختلف کشور زیر کشت گندم رفته است، تولید گندم امسال در استان سمنان ۱۱۵ هزار تن برآورد می شود.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها