محدودیتی برای ثبت نام پیاده‌روی اربعین در اصفهان وجود ندارد

اصفهان -ایرنا - مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: هیچ محدودیتی برای ثبت‌نام شرکت در آیین پیاده‌روی اربعین در این استان وجود ندارد.

غلامحسین زاهدی روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه افرادی که تمایل به شرکت در این حماسه مذهبی را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت سماح

 ثبت‌نام کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به آغاز ثبت‌نام شرکت در پیاده‌روی اربعین گفت: تاکنون بالغ بر ۲۷ هزار نفر در سایت سماح ثبت نام کردند که دستکم ۲۵ هزار نفر با واریز هزینه ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هزینه حق بیمه و خدمات درمانی برای زائران کربلا در صورت ثبت‌نام از طریق کافی نت یا منزل مبلغ ۲۲ هزار تومان و در دفاتر زیارتی ۲۵ هزار تومان است.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان  با اشاره به اینکه همه ساله در این ایام، سیل مشتاقان حسینی (ع) راهی کربلای معلی می‌شوند  گفت: تنها راه سفر به کربلای معلی و شرکت در مراسم بزرگ اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح است و هرگونه خروج از کشور به غیر از این روش غیرقانونی محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: گذرنامه زائران راهپیمایی عظیم اربعین باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

زاهدی راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را  زمینه ترویج فرهنگ دینی و اعتقادی در سطح بین المللی و همچنین پیوند شیعه و سنی دانست و گفت: باید با احساس مسوولیت بیشتر و نگاه دقیق و واقع بینانه‌تر، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که این حرکت عظیم معنوی، آثار و برکات مثبت و سازنده‌ای را بر جای گذارد.

اربعین حسینی مصادف  با بیستم صفر، چهلمین روز شهادت امام حسین و فرزندان، یاران و اصحاب ایشان است که به همین مناسبت پیاده‌روی از نجف تا کربلا در عراق برگزار می‌شود.

۶۰۲۲ / ۶۹۹۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها