اعلام فهرست تیم ملی والیبال ایران برای مسابقات قهرمانی آسیا

تهران- ایرنا- فهرست ۱۴ نفره تیم ملی والیبال ایران برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا اعلام شد.

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از ۲۲ تا ۳۰ شهریور به میزبانی تهران برگزار می‌شود. تیم ملی والیبال ایران در مرحله نخست این مسابقات با تیم‌های استرالیا، قطر و سری‌لانکا همگروه است.

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی ایران، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، علی شفیعی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، جواد کریمی، امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا موذن را به عنوان ۱۴ بازیکن شرکت‌کننده در رقابت‌های قهرمانی آسیا انتخاب کرده است.

در مقایسه با لیگ ملت‌ها و مسابقات انتخابی المپیک، محمدجواد معنوی‌نژاد از فهرست تیم ملی کنار گذاشته شده و جای خود را به اسفندیار داده است.

اهمیت این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا به این دلیل است که هشت تیم برتر رقابت‌ها، می‌توانند در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شرکت کنند.

گروه‌بندی مرحله مقدماتی مسابقات به شرح زیر است:

گروه اول: ایران، استرالیا، قطر و سری‌لانکا

گروه دوم: ژاپن، هنگ‌کنگ، تایلند و چین‌تایپه

گروه سوم: قزاقستان، چین، عمان و هند

گروه چهارم: کره جنوبی، اندونزی، پاکستان و کویت

برنامه مسابقات تیم ملی ایران نیز در مرحله نخست این رقابت‌ها از قرار زیر است:

جمعه ۲۲ شهریور ساعت ۱۸:۳۰، ایران - سری‌لانکا

شنبه ۲۳ شهریور ساعت ۱۸:۳۰، ایران - قطر

یکشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۸:۳۰، ایران - استرالیا

در پایان مرحله گروهی، ۲ تیم برتر هر گروه راهی مرحله دوم گروهی می‌شوند. تیم‌ها روز دوشنبه ۲۵ شهریور استراحت می‌کنند و مسابقات مرحله دوم در روزهای ۲۶ و ۲۷ شهریور برگزار خواهد شد. ۲۸، ۲۹ و ۳۰ شهریور هم برای برگزاری مسابقات مراحل یک‌چهارم، نیمه‌نهایی و فینال برنامه‌ریزی شده است.

مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در قاره آسیا، از ۱۷ تا ۲۲ دی به میزبانی چین برگزار می‌شود و هشت تیم برتر مسابقات قهرمانی آسیا در رقابت‌های انتخابی المپیک نیز شرکت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =