امسال ۱۶۶۴ نفر عضو کتابخانه‌های کامیاران شدند

سنندج - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کامیاران گفت: با ثبت نام یک هزارو ۶۶۴ عضو جدید تعداد اعضای کتابخانه‌های این شهرستان در مجموع به هفت هزارو ۸۹۳ عضو رسیده است.

ماندانا قبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد کل نسخه‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی کامیاران ۸۲ هزارو ۲۲۷ جلد است که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌شود با همت و همکاری کتاب دوستان منابع تقویت شوند.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ نیروی انسانی مشغول خدمات‌رسانی به اعضا هستند اضافه کرد: کتابخوانی با توجه به تاثیری که بر سایر حوزه ها دارد باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

قبادی از تخصیص ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار به نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشاره و افزود: تلاش می شود این اعتبار به منظور فراهم شدن شرایط استفاده عموم از امکانات کتابخانه‌ها نسبت به غنی شدن منابع اقدام شود.

وی بر فعالیت ۹ باب کتابخانه عمومی در این شهرستان اشاره و یادآورشد: تقویت کتابخانه‌های عمومی و ایجاد فرهنگ کتابخوانی در بین افراد مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان به عنوان یک ضرورت در ارتقاء سطح علمی، آموزشی و آینده آنان است.

شهرستان کامیاران با ۱۰۲ هزار نفر جمعیت دارای ۹ باب کتابخانه عمومی است که ۷ هزارو ۸۹۳ نفر در آنها عضویت فعال دارند و از خدمات این نهاد بویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی استفاده می کنند.

۷۳۴۹ / ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =