۲۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۹
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 83471810
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶۰۰ واحد خون  در اصفهان اهدا شد

اصفهان - ایرنا - مدیرکل انتقال خون اصفهان از اهدای یکهزار و ۶۰۰ واحد خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در راستای برنامه نذر خون خبر داد.

مجید زینلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز عاشورای حسینی مردم عزادار استان ۸۵۰ واحد و  تاسوعا ۷۵۰ واحد خون پلاکت و پلاسما اهدا کردند که هزار و ۷۰ واحد از خون‌های اهدایی مربوط به شهرستان خمینی‌شهر بوده است.

مدیرکل انتقال خون اصفهان افزود: طرح نذر خون از اول محرم در استان آغاز شد و تا پایان ماه صفر ادامه دارد و موکول‌کردن ادای نذر خون به روزهای پس از تاسوعا و عاشورا اشکال شرعی ندارد.

وی به فعالیت ۶ پایگاه در روزهای تاسوعا و عاشورا برای پذیرش نذر خون از سوی عزاداران اشاره کرد و گفت: میزان نذر و اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا نسبت به سال گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

زینلی خاطرنشان کرد: پایگاه‌های اهدای خون در دهه اول محرم در میدان خواجو اصفهان، خمینی‌شهر، کاشان، خوانسار، نجف‌آباد، شهرضا و گلپایگان فعال بوده است.

وی با اشاره به اینکه طرح نذر خون از اول محرم در استان اصفهان آغاز شد و تا پایان ماه صفر ادامه دارد، تصریح کرد: بر اساس نظر مراجع تقلید، موکول شدن ادای نذر خون به روزهای پس از تاسوعا و عاشورا اشکال شرعی ندارد.

به طور میانگین روزانه ۵۰۰ نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون استان اصفهان مراجعه می‌کنند و این منطقه رتبه چهارم را در بین استان‌ها در این زمینه دارد.

۹۶.۵ درصد اهداکنندگان خون در استان اصفهان را مردان و ۳.۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهد.

۶۰۲۲/  ۶۹۹۴

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha