۲۵۰ هزار دانشجو متقاضی دریافت خوابگاه در سال تحصیلی جدید

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در ابتدای سال تحصیلی جدید حدود ۲۵۰ هزار دانشجو معادل ۴۰ درصد کل ظرفیت دوره روزانه دانشگاه ها درخواست اسکان خوابگاه دارند.

«مجتبی صدیقی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درمورد تمهیدات سازمان امور دانشجویان و دانشگاه ها برای اسکان دانشجویان جدیدالورود در خوابگاه ها اظهارداشت: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید تراکمی از دانشجویان وجود دارد که شاید ۱۰ تا ۱۵ درصد از ورودی های امسال در روزهای ابتدایی مهرماه با مشکل اسکان مواجه شوند.
وی افزود: از سوی دیگر بخشی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مهرماه دانش آموخته می شوند که دانشجویان جدیدالورود از ظرفیت خوابگاه این دانش آموختگان استفاده می کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: به طور کلی در پایان نیم سال مشکل خاصی از نظر اسکان دانشجویان در هیچ دانشگاهی وجود ندارد و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان در خوابگاه ها را به هر نحو ممکن حتی استفاده از خوابگاه های خودگردان مدیریت می کنیم.
صدیقی با ارائه آماری مبنی بر اسکان دانشجویان در خوابگاه ها گفت: در ابتدای سال تحصیلی جدید حدود ۲۵۰ هزار دانشجو معادل ۴۰ درصد کل ظرفیت دوره روزانه درخواست اسکان خوابگاه دارند و بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از کل ظرفیت خوابگاه ها، درخواست برای اسکان وجود دارد که در یک دانشگاه کمتر و برای دانشگاهی دیگر بیشتر است.

وی با بیان این که امیدواریم هیچ دانشجویی پشت در خوابگاه ها نماند، خاطرنشان کرد: البته به این معنی نیست که دانشجویان همان لحظه دارای خوابگا شوند بلکه دانشگاه ها هر ساله با اندکی تاخیر این مسئله را در کوتاه مدت حل می کنند.
معاون وزیر علوم مسئله اسکان دانشجویان را محدود به چند دانشگاه دانست و اظهارداشت: فقط چند شهر از جمله تهران آن هم در برخی دانشگاه ها ممکن است این مشکل را داشته باشند چرا که این دانشگاه ها هیچ گاه جای خالی ندارند و همیشه ظرفیت پذیرش دانشجو در خوابگاه ها و دانشگاه های یاد شده تکمیل است.

در حال حاضر هزار و ۳۶۰ خوابگاه دانشجویی در کشور به اسکان دانشجویان می پردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha